Novým útočištěm pětadvacetiletého Patrika Schöna bude po konci smlouvy ve Varnsdorfu účastník nejvyšší fotbalové soutěže – FK Jablonec nad Nisou. Rychlonohý záložník se během několika let stal pilířem základní sestavy Varnsdorfu, ve žlutém dresu odehrál 120 utkání a nastřílel 23 branek.

„Varnsdorfu chci moc poděkovat. Jak trenérům, fanouškům, panu Gabrielovi, tak klukům v kabině. Odehrál jsem tady pět sezón a dalo mi to hrozně moc. Nasbíral jsem cenné zkušenosti jak v osobním, tak fotbalovém životě. Za tu dobu jsem potkal hromadu fajn lidí, kteří mě posunuli dál. Kteří mi dali šanci, že se můžu v kariéře posunout,“ vzkázal Patrik Schön.

Patrik Schön přestoupil do Varnsdorfu v sezóně 2018/2019 z jablonecké juniorky. Nyní se vrací na místo činu, akorát do A týmu. „Do Jablonce se vracím s jasným cílem. Chci se prosadit a udělám pro to maximum. V kabině znám dost kluků, prostředí je mi známé. Těším se, bude to nová zkušenost, nová výzva. Varnsdorfu přeji úspěšnou nadcházející sezónu. Vždycky se rád vrátím, budu vás sledovat a fandit,“ dodal záložník.

Zdroj: fkvarnsdorf.cz