„Nakonec ten bod bereme. Spokojený jsem s prvním poločasem, ten druhý byl z naší strany hodně nepovedený,“ přiznal po zápase trenér Varnsdorfu David Oulehla.

Zápas pro domácí hráče nezačal zrovna dobře. Kvůli zranění musel již po dvanácti minutách střídat brankář Patrik Le Giang. Domácí tým se snažil dostat do zakončení, ale nejprve nevyšla akce Fortelnému a poté ani Ivankovi. Domácí ochozy dokonale ochladila 25. minuta zápasu, kdy ve vápně upadl Ondráček a pískal se pokutový kop. K jeho rozehrávce se postavil Rudnytskyy, jehož pokus Bačkovský dokázal vyrazit, ale s dorážkou si už neporadil – 0:1. „Ta penalta byla po krásné kombinaci. V první půli jsme toho domácím moc nedovolili, náš výkon byl solidní,“ podotkl Oulehla.

Po změně stran se ale vše změnilo, tempo hry jasně diktovala Vlašim. Několik dobrých šancí zmařil Oskar Fotr, který kdysi oblékal varnsdorfský dres.

Vlašim se ale přece jen dočkala zaslouženého vyrovnání. V 69. minutě vzal na sebe odpovědnost Ladislav Janda a jeho povedená rána zapadla do sítě – 1:1. Domácí tým vycítil šanci na zvrat a dále se tlačil na soupeřovu polovinu, ale Blechovu ránu dokázali obránci srazit na rohový kop a v hektickém závěru utkání si severočeský tým pohlídal alespoň remízu.

„Ve druhém poločase jsme hráli špatně. Můžeme být rádi, že jsme nakonec uhájili nerozhodný výsledek,“ dodal David Oulehla.

FC Vlašim – FK Varnsdorf 1:1 (0:1)

Branky: 69. Janda – 26. Rudnytskyy. Rozhodčí: Ginzel – Pfeifer, Vodrážka. ŽK: Skopec – Dordič. Diváci: 523.

FK Varnsdorf: Porcal – Zbrožek, Kozma, Kouřil, M. Richter – Bláha, Dordić, Kocourek (84. M. Kubista), Kodeš, Rudnytskyy (65. Barac) – Ondráček (73. Schön).