Byla to klíčová situace celého zápasu. Brankář Varnsdorfu Radek Porcal podle sudích fauloval za stavu 0:0 prostějovského Biolika. A následovala penalta.

Tu ale zkušený brankář hostí lapil a dal tak základ varnsdorfskému vítězství 2:0. „Já jsem vyběhl a šel na zem, kde jsem se srazil s našim hráčem. A ten prostějovský přes nás přepadl. Sám jsem se divil, že rozhodčí ukázal na penaltový puntík. Naštěstí pro nás jí Kroupa nekopl ideálně a mě se podařilo uhodnout stranu. Penalta je loterie, tam může brankář jedině získat,“ říkal skromně brankář, který vychytal už devátou nulu v sezóně.

„Nemá cenu se na něco vymlouvat, tu penaltu jsem měl dát. Kdybych ji dal, určitě bychom to dotáhli do vítězného konce. Je to moje chyba a celá tahle prohra jde za mnou,“ litoval po utkání sedmatřicetiletý útočník Karel Kroupa.

Bezbrankový stav zlomil tři minuty před koncem Kodeš, který využil centru z pravé strany a hlavičkou zařídil vítěznou trefu. V nastaveném čase pak výhru pojistil Kocourek, který akci tři na dva zakončil lobem přes bezmocného brankáře Brédu.

„Penalta nás ještě víc nahecovala. Ty body jsou odsud extrémně cenné. Soupeř hrál velmi dobře a má velkou kvalitu,“ poznamenal hostující trenér David Oulehla, jehož tým v soutěži drží překvapivé čtvrté místo.

„Zase jsme měli šance, ale nějak se to teď zaseklo. Už je to třetí zápas, ve kterém ty šance sice přicházejí, ale nedaří se nám je proměnit. Teď jsem to mohl zlomit já, ale neudělal jsem to,“ vrátil se Kroupa ke klíčovému momentu střetnutí.

„Jsou určení i jiní hráči, kromě Karla ještě Koudelka i Žikol. Karel si věřil, ale bohužel nedal. Když neproměníte penaltu, celé mužstvo pak jde dolů. Koncovka nás trápí a strašně se na gól nadřeme. Neproměníme teď vůbec nic,“ lamentoval i kouč Prostějova Oldřich Machala.

1.SK Prostějov – FK Varnsdorf 0:2 (0:2)

Branky: 87. Kodeš, 90. + 3. Kocourek. Rozhodčí: Vojkovský – Vít, Polák. ŽK: Biolek, Janíček, Machynek, Hapal - Porcal, Bláha. Diváci: 425.

FK Varnsdorf: Porcal – Heppner, Kodeš, Kozma, Bláha – Dordič (84. Barac), Ondráček (81. Schön), Zbrožek, Rudnytskyy – Kocourek, Kouřil.