„Přijede jedno z nejlepších mužstev v soutěži. Ve svém kádru mají velmi zkušené a kvalitní hráče. Jsou v roli favorita. My se chceme prezentovat naší hrou. Chceme být aktivní a nepříjemní. Hrajeme doma, věřím, že dorazí co nejvíce fanoušků,“ řekl trenér Varnsdorfu David Oulehla.

Nejlepší obrana (6 inkasovaných branek) si to rozdá s nejlepším střelcem soutěže. David Ledecký už má na své střelecké pažbě deset zásahů. „Budeme mu věnovat větší pozornost. Je nepříjemný a může dát branku prakticky z jakékoliv situace. Musíme si na něj dát pozor,“ má jasno Oulehla.

Jeho mladý tým je na podzim v pohodě. Bodů má asi tolik, že to nikdo před sezónou nečekal. „Jsme v pohodě, ale musíme být nastaveni tak, aby to nebyla velká pohoda. Přesto musíme být stále v pozoru,“ připomněl Oulehla, který přiznal, že samozřejmě celý Varnsdorf sleduje druholigovou tabulku. „Nesleduji to každý den, ale samozřejmě víme, jak ta tabulka vypadá,“ podotkl.

Přesto by měl mít Varnsdorf proti Dynamu jednu výhodu. Na rozdíl od něj nevyhlašoval boj o postup. „To znamená, že České Budějovice by mohly být pod větším tlakem. My jsme neměli postupové ambice, takže můžeme hrát relativně v klidu. Neměli bychom být nervózní, to by měla být naše výhoda,“ zdůraznil mladý kouč, který bude mít k dispozici kompletní kádr.

Oulehla, který přišel na sever Čech před začátkem sezóny, se dočkal příjemného ocenění. Stal se trenérem měsíce října. „Byla by lež říct, že mě to nepotěšilo. Ale beru to jako ocenění pro kabinu a samotné hráče. My je na lavičce pouze korigujeme,“ dodal na závěr.

Zápas se hraje v neděli 11. listopadu od 14 hodin.