Rodák z Makedonie odchází do Hradce Králové, kde nově působí bývalý trenér Varnsdorfu Zdenko Frťala. „Všechno proběhlo opravdu rychle. Vedení Hradce a pan Frťala mě oslovili a během dvou dnů bylo hotovo. Cítil jsem, že potřebuji změnu. Mou prioritou byla první liga, takže to nebylo lehké rozhodnutí,“ poodhalil vše Durděvič.

Ve Varnsdorfu strávil čtyři roky. A byly to podle něj dobré časy. „Ve Varnsdorfu mě nikdy nic špatného nepotkalo. Získal jsem tam spoustu kamarádů, spolupracoval s dobrými trenéry. A samozřejmě si vážím pana Gabriela, který dělá z minima maximum,“ zdůraznil.

V nové sezóně tak nastoupí proti Varnsdorfu jako soupeř. „Momentálně si ještě nedokážu moc představit, že bych hrál proti Varnsdorfu. Ale to je fotbal, musíte se připravit na všechno, i když tohle bude zvláštní utkání,“ přiznal.

Hradec Králové je ambiciózní celek, který bude pomýšlet na nejvyšší příčky. „Za tu krátkou dobu, co jsem v Hradci, panuje spokojenost. Je vidět, že klub má vysoké ambice a pracuje na profesionální úrovni. Na mě je, abych odevzdal maximum a splatil důvěru, kterou ve mně vložil realizační tým,“ dodal na závěr.

„Fahri má ambice jednou hrát první ligu, je to kreativní fotbalista, který může nastoupit na všech ofenzivních postech – zleva, zprava, pod hrotem, na hrotu – jeho využitelnost tedy je veliká. Je to stoprocentní profesionál, výborný charakterově. Už pochopil českou mentalitu a momentálně je nastavený tak, že je ochotný udělat pro Hradec maximum, abychom byli úspěšní,“ charakterizuje posilu Zdenko Frťala pro klubový web Hradce Králové. „Teď máme týden před soutěží, ale on je druhou ligou velmi ostřílený. V útočné fázi od něj očekáváme hodně pozitivního.“