„Dukla chce hrát kombinační fotbal. To by nám mělo více sedět, než silový a soubojový zápas. Mají dobré a technické hráče, kteří jsou silní v práci s míčem. Musíme jim dát co nejméně prostoru,“ má jasno varnsdorfský kouč.

Jeho svěřenci zatím v lize ještě neprohráli a za čtyři kola nasbírali šest bodů. Poslední vystoupení se ale varnsdorfským fotbalistům moc nepovedlo. „Chceme sbírat body, ale důležitý je pro nás také herní projev. Chceme hrát kombinační fotbal. U toho ale musí být hodně správného pohybu, dobré ovládání míče, přesnost a prudkost přihrávek a také sprintové náběhy. V tomto ohledu to ještě není takové, jak bychom si představovali. Snažíme se na tom pracovat, uvidíme, jak to bude v dalším průběhu soutěže,“ konstatoval Oulehla.

Fotbalisté Velkého Šenova - ilustrační foto.
Projekt České televize míří do Velkého Šenova. Nezhatí ho opět koronavirus?

Pozitivní skóre 3:2 hovoří za vše. Varnsdorfu to zatím klape v obraně, směrem dopředu je to ale horší. „Je pravda, že v defenzivní fázi to není špatné. Samozřejmě tam máme okénka, ale nejsme stroje. Takže obrana funguje slušně. Dukla nás určitě hodně prověří. V útočné fázi je to hodně o přesnosti, dobré práce s míčem a rychlém myšlení. Tam prostě zatím nejsme tak kvalitní, jak bychom chtěli,“ zdůraznil.

Sezóna skončila pro Davida Bredu, který má utržený křížový vaz. „Ostatní hráči jsou k dispozici,“ doplnil.

Utkání 5. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se hraje v neděli od 16.30 ve varnsdorfské Kotlině.