Vysočina do důležité bitvy nastoupí po nevydařeném utkání ve Vítkovicích, kde utrpěla první jarní porážku. V pátek bude čelit rozjetému soupeři, který na jaře dosud nepoznal hořkost porážky a ve čtyřech zápasech vybojoval 8 bodů. Velkým varováním musí být zejména varnsdorfské výhry v Sokolově (2:3) a zejména pak v posledním kole v Hradci Králové (0:1).

„Jihlava má kvalitní a zkušené mužstvo, řada hráčů má ligové zkušenosti. Mají ve svém kádru běhavé typy. My se musíme dobře připravit a eliminovat její nejsilnější zbraně. Vysočina má trochu jiný tým, než na podzim. Ale pořád velmi silný. My se budeme snažit hrát svou hru, jsme v pohodě, nic nás netlačí. Chceme bodovat,“ uvedl trenér Varnsdorfu David Oulehla s tím, že má k dispozici víceméně kompletní kádr.

Navíc Vysočině se na Varnsdorf dlouhodobě nedaří. Ve Šluknovském výběžku dosud nikdy nevyhrála a nevstřelila zde ani branku. Z pěti vzájemných druholigových měření Jihlava zvítězila v jediném utkání v červenci 2010, kdy hubenou výhru 1:0 zajistila hlavička Jana Šimáčka. Podzimní vzájemný duel v mnohém připomínal poslední zápas FCV ve Vítkovicích a také se v něm zrodila jihlavská prohra 1:0.

„V pátek narazíme na kvalitní mužstvo, který se na jaře veze na úspěšné vlně a hraje na maximum. Bezesporu náleží mezi týmy, které reálně atakují barážové příčky. Tento fakt nepochybně zvyšuje důležitost nadcházejícího utkání. Varnsdorf těží z kompaktní hry a poctivé defenzívy celého týmu. Ke svému způsobu hry dokázal nalézt vhodné typy hráčů. V útoku nastupuje pohyblivý Ondráček, kvalitní je středová trojka Kodeš - Bláha – Kocourek a nebezpeční jsou oba křídelníci Dordić a Rudnytskyy,“ zdůraznil asistent domácího trenéra Josef Mucha.

„Myslím, že Jihlava má kvalitní tým s hráči, co mají zkušenosti z první ligy. Jejich síla je určitě v přechodové fázi, takže si budeme chtít dát pozor na zbytečné ztráty míče. Jinak do Jihlavy jedeme s tím, že chceme hrát zase ten náš poctivý fotbal, kdy jeden maká za druhého. Uvidíme, na co to bude stačit,“ podotkl varnsdorfský záložník Jakub Barac.