„Hradec patří rozpočtem, kvalitou kádru i zázemím k top třem klubům ve druhé lize. Má v mužstvu zkušené hráče a také silné individuality, které mohou rozhodnout, když se týmu nedaří. Durděvič, Vlkanova, nebo Silva – to jsou všechno hráči, kteří se starají o hradeckou produktivitu a mají ligové parametry. Tam musíme být opatrní,“ nabádá své svěřence trenér Varnsdorfu David Oulehla.

„Jejich osa je kvalitní – od gólmana Porcala přes Zbrožka, výborně doplnili do středu pole Kodeše z Teplic. Jsou tam hráči, kteří jsou vzrůstem malí, ale jsou to motorové myši. Nic nevypustí. Jsou nastavení tak, že mají šanci ve druhé lize se ukázat a dostat se výš,“ upozorňuje kouč Hradce Zdenko Frťala, který několik let působil právě ve Varnsdorfu.

Severočeši by rádi navázali na podzimní výhru 1:0. „Doma jsme utkání zvládli dobře herně i výsledkově. Hráli jsme to, co bychom chtěli. Byli jsme aktivní, agresivní a dali branku. Pak tam bylo pár věcí, které nechci prozrazovat. Soupeř má slabá místa a my se pokusíme je využít. Bude to ale těžké,“ přiznal Oulehla, který neřeší, že se jeho tým postaví podruhé v sezóně proti svému bývalému trenérovi. „Je to pro mě utkání jako každé jiné, toto jde úplně mimo mě,“ připomněl.

„Už na podzim bylo vidět, že hráči Varnsdorfu chtějí ukázat trenérovi, který tam několik let byl, že jsou válečníci. Tenhle klub je specifický v tom, že každý rok vyprodukuje hráče do ligy, kluci tam jsou správně nastavení a trenér, který tam přišel po mně, s nimi správně pracuje. I v tomhle ročníku jsou s malým rozpočtem černým koněm soutěže, všichni už čekají, kdy klopýtnou, ale oni pořád ukazují, že jsou silní,“ smeká Frťala klobouk před svým bývalým klubem.

Po páteční porážce druhé Jihlavy ve Vítkovicích se Hradec v případě výhry může na Vysočinu dotáhnout. Dalo by se říci, že Varnsdorf bude pod menším tlakem, než Votroci. Tři body by ho ale pro změnu srovnali právě s Hradcem. „Domácí jsou určitě aspirantem na první trojku. My jsme v situaci, kdy nejsme pod tlakem. Ale nechci aby si někdo myslel, že máme splněno. Myslím si, že naše mužstvo má svůj charakter, chuť a rozhodně jsme všichni pořád hladoví. A já věřím, že to v neděli bude vidět,“ dodal na závěr David Oulehla.

Utkání se hraje v neděli 31. března od 16.30 v Hradci Králové.