„Bude to hodně těžké utkání. Dynamo má kvalitní tým, prokazovalo to celý ročník a myslím si, že zaslouženě postoupili do první ligy. Nemyslím si, že by tohle ovlivnilo zápas, domácí budou hrát normální utkání. My musíme být dobře připraveni, abychom mohli uspět,“ zdůraznil trenér Varnsdorfu David Oulehla.

To, že by České Budějovice měly chtít hrát fotbal, by mělo Severočechům vyhovovat. „Pokud hrajeme do plné obrany, máme s tím velkým problémy. V Budějovicích budeme chtít být aktivní a určitě se nechceme soustředit jen na defenzivu,“ prozradil.

Aktuálně šestý Varnsdorf ztrácí bod na páté Ústí. Skončit nakonec před regionálním rivalem je na konci sezóny menší lákadlo. „Ve hře je šest bodů a my se pokusíme nějaké uhrát. Čím výš skončíme, tím to bude lepší. Bylo by pěkné udělat za pěknou sezónu nějakou solidní tečku,“ konstatoval Oulehla.

Jak bude vypadat varnsdorfská sestava, dočkáme se nějaký změn? „Máme nějaké otazníky, uvidíme po pátečním tréninku. Budeme vycházet ze zdravotního stavu hráčů, více bych to nechtěl konkretizovat,“ podotkl.

Na co si tedy dát v Českých Budějovicích pozor, aby z toho byl na dlouhou cestu domů nějaký bodový zisk pro Varnsdorf? „Dynamo je silné v kombinaci, nahoře má hráče, kteří se umí prosadit jeden na jednoho. A na hrotu střelce, který umí svými góly zúročit práci celého týmu. Jsou kompaktní, mají velmi dobrou organizaci hry a hráči o sobě vědí,“ dodal David Oulehla.

Utkání 29. kola se hraje v Českých Budějovicích v sobotu 18. května od 15 hodin.