Důležitost zápasu zvyšuje postavení obou týmu v tabulce. Varnsdorf je se šesti body poslední, Vyšehrad má jen o jeden bod navíc. „Je to utkání, které má svou důležitost. Když se nám to výsledkově povede, bude to pro nás jenom dobře,“ uvedl varnsdorfský kouč David Oulehla, který ve čtvrtek oslavi 36. narozeniny.

Vyšehrad je druholigovým nováčkem, po dobrém vstupu do sezóny ale čtyřikrát prohrál. Navíc v rámci českého poháru vyfasoval debakl 0:8 od pražské Slavie. Za Slavoj nastoupil i herec Jakub Štáfek, alias seriálová postava Julius Lavický. Proti Varnsdorfu se ale na hřišti určitě neobjeví. „Kéž by,“ zavtipkoval Oulehla, který vzápětí zvážněl. „Vyšehrad má zkušenou obranou čtveřici. Mají pohyblivý střed hřiště a rychlé kraje. Velmi nebezpečné mají středové záložníky, tam si musíme dát velký pozor,“ má jasno.

Důležitost sobotního zápasu si plně uvědomují i hráči Vyšehradu. „S Varnsdorfem to bude klíčové utkání. Musíme ho zvládnout,“ zdůraznil brankář Slavoje Petr Dočekal.

Severočeši by rádi začali tam, kde skončili. Dobrým výkonem proti prvoligovému Zlínu. „Odehráli jsme dobré utkání. Bylo tam příkladné nasazení, poctivost, pohyb a vůle po vítězství,“ konstatoval Oulehla, který by měl mít k dispozici kompletní kádr. „Máme tam jeden otazník, uvidíme po tréninku,“ dodal.

A ještě jedna zajímavost. Na lavičce Vyšehradu sedí trenér Roman Veselý, který kdysi působil na varnsdorfské lavičce.

Utkání startuje v sobotu od 10.15 na strahovském stadionu.