Fotbalisté Varnsdorfu vstoupili do pohárového ročníku úspěšně, když uspěli na půdě Kosmonos. Výhru 1:4 režírovali čtyři různí střelci – Rudnytskyy, Zálešák, Kříž a Firbacher. Na pohárovou výhru ale Varnsdorf v lize nenavázal a stále čeká na první vítězství za tři body. „Věřím, že nám zápas může pomoci hlavně po psychické stránce. Momentálně na tom nejsme výsledkově dobře, takže je potřeba se odrazit. Tenhle zápas je k tomu ideální příležitostí, abychom mohli doma naplno bodovat s Chrudimí,“ řekl před středečním duelem záložník Denny Samko.

Kladno v aktuálním ročníku Divize hraje ve skupině B, ve které se střetává například s Chomutovem, Louny či Meteorem Praha. V rozehrané sezóně má na svém kontě devět bodů z pěti zápasů a nachází se tak na čtvrtém místě tabulky. V prvním kole MOL Cupu přešli kladenští přes Králův Dvůr, který díky trefě Hampla z 84. minuty porazili 1:0.

Brněnští fotbalisté (v červeném) zdolali doma Varnsdorf 1:0 a jen bod je dělí od čela druholigové tabulky.
FOTO: Varnsdorf v Brně bojoval, body ale nezískal. A je stále na dně

„Kladno má ve svém kádru hráče, kteří prošli profesionálním fotbalem, takže nás určitě nečeká nic lehkého. Hráči jako Folprecht či Hampl mají svoji kvalitu. Na zápas jsme se připravovali jako vždycky. Nejsme v situaci, kdybychom si mohli dovolit pochybit nebo soupeře podcenit. Navíc pohár má své kouzlo, takže je potřeba dát do toho sto procent,“ uvědomuje si Samko.

Utkání druhého kola MOL Cupu proti Kladnu se odehraje na stadionu Františka Kloze ve středu 6. září od 17 hodin.


Načítám tabulku ...

Zdroj: Tomáš Secký/fkvarnsdorf.cz