„Soupeř je dva body před námi. Nebudeme zastírat, že půjde o důležité utkání. Hrajeme doma a chceme ho prostě zvládnout,“ má jasno varnsdorfský kouč David Oulehla.

Jeho tým prožívá hodně špatné období. Ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE už pětkrát v řadě prohrál při skóre 4:14. Má tak stále nejhorší obranu v soutěži. Tři body proti Vlašimi tak Severočeši potřebují jako sůl. „Vlašim hraje dobře do obrany, jsou hodně u sebe. Nebude lehké se do nich dostat. Musíme být aktivní a mít dobrý pohyb. Kluci musí odehrát tento duel na hranici svých možnosti. A hlavně je potřeba vyvarovat se hloupých chyb,“ zdůraznil Oulehla, který by měl mít k dispozici kompletní kádr.

Hromy blesky prý ve varnsdorfské kabině nelétají. Přesto si všichni v klubu, který letos slaví desátou druholigovou sezónu v řadě, uvědomují vážnost aktuální situace. „Kluci jsou mladí, mají chuť, dobře trénují. Ale dopouštíme se opravdu hloupých chyb, na které pak doplácí celý tým. Musíme se poučit a vyvarovat se jich. A je potřeba začít sbírat body. Samozřejmě kluky nezatracujeme, ale dospělý fotbal je neúprosný. Je to o bodech, vše ostatní jsou řeči. Na druhou stranu musí kluci pochopit, že všichni musí pro tým a celý klub udělat maximum,“ uzavřel vše kouč Varnsdorfu.

Utkání Varnsdorf vs. Vlašim startuje v neděli od 16 hodin na stadionu Kotlina.