Oba týmy si v minulém kole připsaly na své konto shodný výsledek. Varnsdorf remizoval doma s Chrudimí 3:3, Hradec uhrál tu samou plichtu v Brně proti Líšni. 

„Po každém utkání děláme analýzu výkonu mužstva, řešíme jednotlivé výkony hráčů a týmové věci. Po tomto utkání to probíhalo stejně jako vždy. Dobré věci chceme ještě vylepšit a nedostatky odstraňujeme. Jde nám o to zlepšovat hráče a a tým,“ zhodnotil utkání proti Chrudimi trenér Varnsdorfu David Oulehla.

Ke spokojenosti mají zatím daleko v Hradci Králové. Ambiciózní celek, kde působí několik bývalých hráčů Varnsdorfu, má na svém kontě jen dva body. „Vstup do sezony není hráčům lhostejný. Mrzí nás to všechny, bavili jsme se o tom, že úvod soutěže je důležitý pro každý tým. Je nejvyšší čas bodovat na sto procent,“ má jasno kouč Hradce Zdenko Frťala.

„Hradec mění častěji sestavu. Hráči se mění. Odehráli tři utkání a každé bylo jiné. Je to tým, který má velkou kvalitu. My jsme se zaměřili na jeho silné stránky, které budeme chtít eliminovat a určitě mají i mezery, kde se budeme chtít do nich dostat. Na zápas se těšíme,“ říká Oulehla.

„Varnsdorf se dost změnil od doby, co jsem odtamtud odešel. Oslabili v defenzivě, ale v útoku jsou hodně nebezpeční. Je to hodně běhavé mužstvo, které chce hrát fotbal a má na to dobrou typologii hráčů. Fotbalem se baví, to je jejich hlavní zbraň,“ charakterizuje protivníka hradecký kouč.

Varnsdorf v minulé sezoně ukázal, že Votroky potrápit umí – na svém hřišti i na Malšovickém stadionu je porazil shodně 1:0. „O to větší motivace pro nás je, abychom tyhle dva nezdary z minulé sezony napravili,“ dodal Frťala.

Zápas 4. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se hraje v pátek 9. srpna od 18 hodin v Hradci Králové.