„Výsledek nás mrzí. Do zápasu jsme vstoupili dobře, ovšem místo branky jsme trefili tyčku. Věřím, že kdybychom šli do vedení, utkání by se vyvíjelo jinak,“ litoval varnsdorfský kouč David Oulehla.

Vlašim nezachytila nástup do zápasu, což ostatně potvrdil i domácí trenér Daniel Šmejkal. „Musím říct, že se nám úplně nepovedl vstup do utkání. Asi prvních patnáct minut nám trvalo, než jsme se dostali do tempa. Nebyli jsme na tom dobře pohybově,“ poznamenal.

Přesto to byli právě domácí fotbalisté, kteří v poločase vedli 2:0. Postaral se o to Záviška, který během sedmi minut zaznamenal dvě branky. „Soupeř nás zlobil protiútokem, což je jeho největší zbraň. Dvakrát jsme nepohlídali náběh za obranu a dvakrát inkasovali,“ zlobil se Oulehla.

Hosté ale nesložili zbraně, v 53, minutě snížil stoper Kouřil, který po svém příchodu dal už pět gólů. „Snažili jsme se vyrovnat, ale to se nám nepodařilo. Každý zápas inkasujeme velmi laciné branky a to nás sráží,“ kroutil hlavou kouč Varnsdorfu.

„Já jsem rád, že jsme dokázali zápas zvládnout. Máme slušný náskok, ale takhle se na to dívat nechceme. Pořád je před námi ještě hodně zápasů,“ uzavřel vše Šmejkal.

Situace Varnsdorfu se nemění, pět kol před koncem má na sestupové příčky pětibodový náskok. Zlobí ho defenzivní činnost, nejhorší obrana v soutěži inkasoval už 60 branek! „Tým utkání odpracoval, ale bez bodové odměny,“ dodal Oulehla.

Už ve středu 24. června hraje Varnsdorf další zápas. Od 17 hodin hostí na domácím hřišti aktuálně druhou Zbrojovku Brno.