Hbitý záložník Pavlo Rudnytkyy ale nenosí pásku na levé ruce za zásluhy. Rodákz Ukrajiny podává odpovídající výkony. Naposledy se podepsal dvěma góly na vítězství 3:2 v Sokolově.

Tým z Kotliny měl tříbrankový náskok, v závěru se ale Sokolov v rychlém sledu dotáhl na rozdíl jediného gólu. I přes hektický konec nakonec Varnsdorf urval první jarní vítězství.

„Je pravda, že ten závěr jsme trošku nezvládli. Byly tam zbytečné ztráty míče, soupeři jsme darovali standardní situace. A tím se Sokolov dostal do hry. Naštěstí jsme to dokázali dotáhnout do vítězného konce,“ odfrkl si Rudnytskyy.

„Rudňa“ měl prsty hned ve dvou brankách. „U té první jsme šli do rychlého protiútoku. Zkusil jsem vystřelit, brankáři míč vypadl. Velmi dobře zareagoval Adam Ondráček, který pohotově střelu dorazil,“ popsal trefu svého týmu na 2:0. Tu třetí pak varnsdorfský štírek obstaral sám. „Na soupeře jsme dobře zatlačili, Sokolov ztratil míč. Zkusil jsem vystřelil na zadní tyč a naštěstí to vyšlo,“ culil se.

Zápas přenášela živě Česká televize, v rozhovoru se objevil právě Pavlo Rudnytskyy. A pod ním se objevil špatný tvar jeho jména – Rudnyckyj. „Že by mě to překvapilo? Popravdě ani ne, už jsem si za ta léta zvyknul,“ mávl rukou.

DOBRÝ START

Varnsdorf zatím neprožívá jarní kocovinu a ve dvou jarních zápasech získal čtyři body. Nadále se tak drží na čtvrtém místě a je v těsném závěsu za třetím Hradcem Králové. „Naším přáním a cílem bylo zachytit začátek jarní části. A to nám vyšlo, jsme za to rádi,“ zdůraznil.

Tým trenéra Davida Oulehly zažil přes zimní pauzu minimální změny v hráčském kádru. „Samozřejmě to týmu prospěje. Jsme delší dobu pohromadě a víme, co může jeden od druhého čekat,“ pokýval hlavou.

VÍCE FANOUŠKŮ

V neděli 17. března hostí Varnsdorf doma Vítkovice. Na první jarní zápas proti Pardubicím dorazilo šest stovek diváků. Severočeši by si zasloužili větší počet fanoušků. „Chtěli bychom, aby na nás chodilo více lidí, nehrajeme špatně a jsme čtvrtí. Ale jsme samozřejmě rádi za každého diváka, který nás přijde podpořit. Doufám, že doma Vítkovice porazíme, abychom měli ještě lepší reprezentační pauzu,“ konstatuje Rudnytskyy.

Pro Varnsdorf hraje také fakt, že nehraje aktuálně pod žádným tlakem. Skromný tým nevyhlašoval před sezonou žádné velké ambice. Přesto je na dohled barážovým umístěním, které mohou vyústit v postup do první ligy. „Nebudu tvrdit, že nekoukáme na tabulku. Samozřejmě víme a vnímáme, jak to vypadá. Ale ještě to nic neznamená, tabulka se hodnotí až po posledním kole. Ještě je před námi spousta utkání, jdeme zápas od zápasu. Uvidíme, co z toho na konci bude,“ přemýšlí.

Dohraje Pavlo Rudnytskyy kariéru na Děčínsku, nebo má ještě jiné fotbalové ambice? „Zatím mám platnou smlouvu ve Varnsdorfu. Co bude pak? To uvidíme,“ prohlásil s úsměvem.

Nedělní bitva s Vítkovicemi startuje v 15 hodin.