„Blansko působí pod novým trenérem kompaktním dojmem. Snaží se hrát jednoduchý fotbal, bez zbytečných ztrát v rozehře. Spoléhá se na útočné standardní situace,“ řekl stručně Pavel Drsek, trenér Varnsdorfu.

Severočeši na jaře zatím nevyhráli. Urvali dvě shodné remízy 1:1 (Třinec, Líšeň), nestačili na Prostějov (2:4). Poslední vzájemný duel oba týmy odehrály na podzim, body se dělily. První branku utkání dal blanenský Kania, kterému v zimě vypršelo hostování, na 1:1 vyrovnal v druhé půli z pokutového kopu Adam Ondráček.

„V naší situaci byl úvod soutěže nesmírně důležitý. Vzhledem k ostatním výsledkům to však byl jen malý krok k záchraně. Druhá liga je vyrovnaná a porazit může každý každého. Proto je důležité připravovat se na každý zápas a pokusit se urvat každý možný bod,“ vrací se k úvodu jara Radek Buchta, fotbalista FK Blansko.

Negativem však pro Blanenské může být skutečnost, že 21 dní neodehráli soutěžní duel. „Pauzu jsme využili k potrénovaní. Dobili jsme baterky před nesmírně náročným dubnem, kdy nás čeká velký zápasový maratón,“ okomentoval pauzu Radek Buchta.

Utkání začíná v sobotu 3. dubna v 16:30 a sledovat jej můžete prostřednictvím on-line přenosu na portálu onlajny.com.