V novém ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se ale trenér David Oulehla bude spoléhat právě na Samoela, který bude po odchodu Porcala na Slovácko novou jedničkou týmu z Kotliny. „Sice jsem neměl zápasové vytížení, ale stejně jsem musel být připraven tak, jako bych šel chytat. Už se na to moc těším,“ řekl v rozhovoru pro Deník 33 letý brankář, který pochází z Liberce.

V minulé sezóně jste vše odseděl na lavičce, teď si zachytáte daleko víc. Těšíte se?
Přesně jak říkáte, už se moc těším. Je to pro mě vlastně taková výzva. A ty já mám rád.

Záda vám bude krýt mladý Martin Vaňák. Jak se jeví?
Marťas se opravdu hodně zlepšuje. Pokud bude takhle pracovat a poctivě trénovat i dál, myslím si, že jeho šance určitě přijde.

Je podle vás lepší, když má tým jasnou jedničku, nebo když se brankáři střídají?
Podle mě záleží na tom, jaké dva gólmany v tu danou chvíli máte v týmu.

Jaké cíle si může dávat Varnsdorf do další sezóny?
Obhájit šesté místo z té loňské bude ohromně těžké… Budeme rádi za to, když se budeme pohybovat v klidných vodách tabulky nad hranicí sestupového pásma.

Vy jste v týmu nejstarším hráčem. Měl byste mít na bedrech zodpovědnost.
Věřím, že si všichni v klubu uvědomují svojí část zodpovědnosti.

Ve Varnsdorfu už jste dlouho. Jste spokojený?
Ve Varnsdorfu začínám šestou sezónu. Líbí se mi, že je tady taková rodinná atmosféra. A skvělá parta, která se to udržuje, i když stále dochází k větším pohybům v kádru. Ale to, že se nám daří kluky posouvat do ligy, jsem vlastně moc rád.

Fotbalisté Varnsdorfu zahajují nový ročník FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. V sobotu 20. července se od 17 hodin představí na hřišti nováčka soutěže SK Líšeň. "Líšeň hrála ve třetí lize velmi dobrý fotbal. Je to zkušený tým, který má ve svém kádru řadu zajímavých hráčů. Je to nováček, očekáváme náročný zápas. Také se na něj tak připravujeme. Informací o soupeři máme dostatek," řekl trenér Varnsdorfu David Oulehla.