Dle informací Deníku by se Porcal měl od 1. srpna stát asistentem trenéra Davida Oulehly, zároveň bude trenérem brankářů. Nahradil tak Libora Macháčka, který odešel do Jablonce.

„Ano, mohu tohle všechno potvrdit. Radek rozvázal se Slováckem smlouvu k posledním dni v červenci. Od 1. srpna bude působit u nás. Půjde opravdu o trenérské pozice, nepočítáme, že by šel chytat," sdělil Deníku sportovní ředitel FK Varnsdorf Vlastimil Gabriel. 

„S Radkem jsem již spolupracoval, práce s ním nám vyhovovala. Je z Varnsdorfu, má tady rodinu. Jsem rád, že bude zlepšovat naše brankáře. Liborovi Macháčkovi patří velké poděkování. Pracovalo se mi s ním velmi dobře, je to charakterní kluk, pracovitý a odborník. Ligová nabídka z Jablonce je odměnou za jeho charakter a pracovitost. Moc mu ji přeji. Zaslouží si to," nechal se slyšet trenér Varnsdorfu David Oulehla. 

Ten půjde do nového druholigového ročníku s velmi mladým brankářským triem - Vaňák, Richter, Hladík. „Nebojím se, mají energii a pracovitost. Zkušenosti naberou a veřím, že v týmu objeví zkušení hráči, kteří jim pomůžou i na hřišti," dodal.

Brankář s přezdívkou "Prci" chytal ve Varnsdorfu v letech 2010 - 2016 a 2017 - 2019. Mezitím si odskočil do prvoligového Liberce, kde si však nezachytal. V létě 2019 odešel do Slovácka, kde se dočkal vysněné ligové premiéry (porážka 0:3 na Slavii). 

Ve Slovácku však dělal dvojku mladému Trmalovi, dohromady odchytal pět zápasů. "Proslavil" se velkým kiksem v Opavě, kde nakonec Slovácko remizovalo 1:1. Trenér Svědík se tehdy v médiích do Porcala řádně slovně opřel.