Ve čtvrtek 18. června přijede do Kotliny Vyšehrad, který na severu Čech nevyhráli 20 let. Naposledy zde uspěli v roce 2000. V rámci ČFL tady vyhráli 4:1. Varnsdorf má Slavoji co oplácet, na podzim prohrál v Praze 1:3. „Vyšehrad složil velmi zajímavý tým. Na druhou ligu mají velmi zkušený tým. Jeho hráči mají celkově hodně startů v první a druhé lize. Mají prostě něco za sebou. Hodně nepříjemný je na hrotu útočník Čvančara. Mají také nebezpečně standardní situace,“ má jasno trenér Varnsdorfu David Oulehla.

V posledním kole držel Varnsdorf dlouho remízu na půdě prvních Pardubic. Nakonec však bod neudržel a prohrál 0:2. Lídra tak trochu překvapil svým rozestavením 3-4-3. „Naše rozestavení a nastavené principy fungovaly velmi dobře, Pardubice s tím měly velké problémy. Branky přišly po standardních situacích. Jedna po rohovém kopu a druhá po autovém vhazování. Je možné, že u podobného rozestavení zůstaneme,“ prozradil.

Varnsdorf na jaře doma zatím nebodoval – postupně prohrál s Hradcem Králové, Žižkovem a Prostějovem. Tuhle sérii by ve čtvrtek rád prolomil. „Musíme se vyvarovat individuálních chyb a hlavně zlepšit finální fázi. Jde hlavě o řešení situace po zisku míče a řešení na posledních dvaceti metrech. Je potřeba být přesnější, klidnější, efektivnější,“ zdůraznil Oulehla.

Patnáctý Sokolov se nebezpečně přibližuje, hráči jistě sledují výsledky a tabulku a sami tuší, že situace se komplikuje. „Tohle ale vůbec neřešíme. Jestli si někdo myslel, že tím projedeme a soupeři budou jenom prohrávat, tak takhle to vůbec nefunguje. Kromě Prostějova máme za sebou zápasy s týmy z horní poloviny tabulky. Uvidíme, jak to půjde dál. Zajímá nás jenom nejbližší zápas,“ dodal trenér Varnsdorfu, který by měl mít k dispozici kompletní kádr.

Utkání Varnsdorf – Vyšehrad se hraje ve čtvrtek 18. června od 17 hodin.