V Praze rozhodla o čtvrté jarní porážce Varnsdorfu 62. minutě, kdy se po sedmi minutách pobytu na hřišti trefil zkušený Diviš. „Porážka mě neskutečně mrzí. Věděli jsme, že Žižkov má pomalejší obranu, měli jsme plán, který vycházel. Jenže jdeme dvakrát sami na brankáře a nedáme to. Pak nemůžeme chtít vyhrát. Přitom Žižkov byl k poražení,“ kroutil hlavou Pavel Drsek, kouč Varnsdorfu.

Viktorka navíc zahodila penaltu, Súkenníka vychytal Adam Richter. „To byla hodně podivná penalta, rád se na to podívám na videu. Bohužel jsme po té penaltě nebyli moc důrazní, kluci až moc spoléhali jeden na druhého a výsledkem byla jediná trefa domácích,“ mávl rukou.

Jarní bilance vstřelených branek je pro Varnsdorf hodně tristní. Osm zápasů, šest gólů. V polovině zápasů tým z Kotliny vůbec neskóroval. „Tohle je dlouhodobý problém Varnsdorfu. Já jsem si postěžoval už v přípravě, kdy jsme se dostávali do šancí, ale góly z toho nebyly. Na těžších terénech jsme neměli ani šance, ale třeba na Žižkově máme dvě tutovky, ale nic z toho. Kdyby nám tady kluci dávali hromadu gólů, asi by nehráli ve Varnsdorfu,“ pokrčil rameny.

Drsek v posledních zápasech počítá absence. „Pro zranění chybí Kocourek, který dokáže vypracovat šance. Chybí také Rudňa (kapitán Pavlo Rudnytskyy), nejlepší střelec týmu. Pro karty stál Martin Kouřil, který zase hraje prim v obraně. Tyhle ztráty jsou na hřišti cítit. Navíc mě neskutečně naštval Bláha, který si nechal dát za řeči zbytečnou žlutou kartu a bude nám proti Jihlavě chybět,“ připomněl.

Je jasné, že Varnsdorf bojuje o záchranu. Bez ohledu na okolnosti. „Já chci vyhrávat, dělat bod. Chceme zachránit druhou ligu sportovní cestu, nebudeme se spoléhat na fakt, že někdo třeba nedostane licenci. Nechci skončit v tabulce někde dole,“ dodal Drsek.

Už ve středu hostí Varnsdorf od 17 hodin Jihlavu.

Viktoria Žižkov – FK Varnsdorf 1:0 (0:0)

Branka: 62. Diviš. ŽK: Ahamada, Moník – Zbrožek, Richter, Bláha. Rozhodčí: Lerch – Novák, Slavíček.

Varnsdorf: Richter A. – Lehoczki, Zbrožek, Hasil – Richter M., Bláha, Kubista, Heppner (65. Novák) – Schön (78. Kazda), Ondráček (65. Šilhan) – Velich (78. Šimon).