krývala velmi dobrý výkon aktuálně posledního celku druhé ligy. Hlavně v prvním poločase Severočeši předváděli dobrý fotbal, žehrat mohli pouze na slabou koncovku. „Myslím si, že jsme Zlín zaskočili. Vysoko jsme ho napadali, možná nás trochu podcenil. Jen škoda našich šancí. Neměli jsme v utkání co ztratit,“ říká varnsdorfský záložník David Breda, jediný domácí střelec pohárového duelu.

Severočeši ve druhé lize sebrali jednu výhru, jejich snahu sráží vysoký počet obdržených branek. Výkon proti prvoligovému favoritovi ale dává určitou naději. „Tohle si musíme přenést do druhé ligy. Věřím, že pak budou body přicházet. Potřebujeme menší sérii, zvedne se nám sebevědomí a budeme stoupat tabulkou. Jsou tady dobří fotbalisté, jen nám chybějí zkušenosti,“ zdůraznil.

A právě zkušenosti rozhodly i úterní bitvu proti Ševcům. Vítězný gól padl ze standardní situace, což je velká varnsdorfská bolest. „Sami jste to viděli. Zlín tady druhý poločas moc šancí neměl, ale Poznar si fantasticky našel jednu standardku. A to jsou právě ty zkušenosti,“ přiznal Breda.

Za devět zápasů dostal Varnsdorf 27 branek, což je přesně průmět tří gólů na zápas. „Skoro dvacet gólů jsme dostali ze standardních situací. To nás sráží. Ve vápně nám prostě chybí výška a kila. Když tady byl Martin Kouřil, tak si našel snad každý míč. Teď to je těžší. Herně to z naší strany není špatné, ale tohle nás prostě sráží,“ mávl rukou.

Ačkoliv tým z Kotliny uzavírá tabulku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, v klubu hromy a blesky nelétají. „Nejsme pod velkým tlakem. Jinde by létaly pokuty a možná už bychom měli jiného trenéra. Právě on nás uklidňuje, makáme na sobě a věříme, že se to brzy obrátí. Panika? Ta tady určitě není na místě,“ má jasno fotbalista, jehož otec si kdysi také dobře rozuměl s míčem.

„Táta jezdí na každý zápas. Teď tady nebyl, jelikož trénuje v Jablonci nad Nisou a prostě neměl čas. Radí mi a podporuje. Varnsdorf mi určitě schválil. Byl jsem tu před dvěma lety, je to tady moc pěkné. Věřím, že se brzy dostaneme do pohody,“ dodal David Breda.