Kristián Zbrožek, kterému letos skončila ve Varnsdorfu smlouva, odchází do Hradce Králové. Tam ho čekají nové výzvy, ambiciózní tým, ale také známý trenér Zdenko Frťala. „Nikdo nemá nikde nic jisté. Musím dokázat, že mám na to, abych v Hradci hrál,“ zdůraznil v rozhovoru pro Deník.

Kristiáne, jak vůbec vypadala jednání s Hradcem?
Hradec se mi sám ozval, což mě potěšilo. Ve Varnsdorfu mi končila smlouva. Přemýšlel jsem. Na jednu stranu nová výzva, přeci jen mi je 29 let a možná to je poslední šance se někam posunout. Na druhou stranu nás čekalo s přítelkyní i malou dcerou stěhování. Ale doma jsem dostal podporu, takže jsem kývl na nabídku Hradce.

Jdete do týmu, který má postupové ambice. Těšíte se?
Těším se čím dál tím víc. Je to velká výzva a motivace něco dokázat. Hradec má vysoké ambice a já jsem rád, že si vyzkouším něco nového. Věřím, že budeme hrát na špičce tabulky.

Trénovat vás bude Zdenko Frťala, který vás několik let vedl ve Varnsdorfu. Bude to pro vás výhoda?
On zná mě a já zase jeho. Věřím, že to bude klapat jako ve Varnsdorfu. Až čas ukáže, jestli to bude výhoda. Doufám, že bude (smích).

Ve Varnsdorfu jste byl členem základní sestavy. Teď o ni v Hradci budete asi tvrdě bojovat.
Nikdo to nikde nemá jasné. Teď musím dokázat, že na to prostě mám. Budu na sobě makat a doufám, že ukážu lidem v Hradci, že neudělali špatně, když ukázali na mě.

Co stěhování? Asi to muselo být náročné.
Bylo. V úterý jsme začali balit a za tři dny už se stěhovali. V Hradci jsme našli byt, bylo velké vedro. Ještě teď vybalujeme (smích). Musím ale obě moje holky pochválit.

Jakých bylo těch sedm let ve varnsdorfském dresu?
Bylo to prostě super. Zažili jsme postupovou sezonu, tak byla nejlepší. Ale samozřejmě byly i hlušší ročníky. Celkově jsme podle mě hráli pěkný fotbal. Byl jsem strašně rád, že jsem tu mohl hrát druhou ligu.

Čeká vás vzájemný zápas proti Varnsdorfu.
Na to se netěším, zvláště, až se bude hrát ve Varnsdorfu (smích). Bude do specifické a tak trochu divné.