Svěřenci Davida Oulehly nastříleli Pardubicím čtyři branky, vyhráli 4:1 a ve středu budou s Chrudimí bojovat o druhé místo v základní skupině B. První skončil dle předpokladů Jablonec.

„Naše hra byla slušná, navázali jsme na výkon proti Jablonci. Jsem rád, že se nám dařilo v útočné fázi. Kromě čtyř gólů tam byly další šance. Doufám, že se to vše bude zlepšovat a my se zase posuneme někam dál,“ zhodnotil stručně vítězný souboj trenér Varnsdorfu David Oulehla.

Severočeši jsou již tradičnímu účastníky zimního turnaje, pro jejich trenéra je to ale premiéra na jejich lavičce. „Má to něco do sebe, nám to plně vyhovuje. Narazíte na různé týmy, má to náboj, takže tam je motivace. Za mě je to fajn,“ podotkl.

Krásnou brankou na 4:1 se blýskl Kim Minsung. „Kim dělal v útoku to, co nám chybělo. Kvalita, jednoduchost, přímočarost. A hlavně ideální řešení finální fáze. Pokud si zvykne na tempo soutěže a také na české zvyklosti, může být přínosem. Pepa Zezula se také jeví dobře. Ale vše ukáže čas,“ přiznal Oulehla, který vzápětí řekl, že další nové tváře zřejmě do Kotliny nepřijdou.

A co zranění? „Radek Porcal ještě není ideální, Pavlo Rudnytskyy měl virózu. Ale u obou nejde o nic závažného,“ dodal na závěr.

FK Pardubice – FK Varnsdorf 1:4 (0:0)

Branky: 74. Park – 59. Kouřil, 65. Ondráček, 77. Dordič (pen.), 85. Minsung

FK Varnsdorf: Vaňák – Zbrožek, Richter, Kouřil, Heppner – Kodeš, Ondráček – Barac, Novák, Zezula – Votava.

Náhradníci: Samoel – Rybář, Kim, Bláha, Dordič, Schön, Kubista, Kocourek.