„Porazili jsme se prakticky sami. Soupeři jsme darovali laciné branky. Utkání se rozhodlo v pokutovém území. Tam byli domácí daleko nebezpečnější, přesnější a kvalitnější. Zatímco my jsme všechny své akce poztráceli lehkými nepřestnostmi a ztrátami,“ litoval po zápase varnsdorfský kouč David Oulehla.

Vstup do do zápasu Dynamu ale nevyšel, jeho hráči totiž začali trochu lehkovážně a za to, že už po dvou minutách neinkasovali, mohli děkovat jen brankáři Staňkovi, jenž během několika vteřin zneškodnil hned tři velké šance hostí, z nichž zejména Dordičova hlavička byla gólová.

„Až na úplný začátek celého utkání jsme měli zápas jasně ve svých rukou,“ konstatoval i možná nejlepší muž zápasu Lukáš Provod, jenž byl i autorem vedoucí gólu vítězů. Ten v 10. minutě využil dlouhý pas od Javorka a následně přehodil Porcala. Druhou branku obstaral těsně před poločasem Kladrubský, který proměnil penaltu po ruce jednoho z hostujících hráčů.
V nastaveném čase druhého poločasu pak skóre na konečných 3:0 uzavřel krásnou ranou přes hlavu Lukáš Havel.

„Když jsme mohli jít do zakončení, tak jsme to prováhali. Není náhoda, že jsme dali pouze 26 branek, tam nás to nejvíce trápí a je to pro nás věc na další zamyšlení, abychom se posunuli dál.“

Varnsdorf tak zůstává šestý, sezónu ale může klidně zakončit na pátém místě. Sezónu zakončí v sobotu 25. května doma proti Znojmu.

České Budějovice – Varnsdorf 3:0 (2:0)

Branky: 10. Provod, 43. Kladrubský (PK), 90+1. L. Havel. Rozhodčí: Petřík – Blažej, Kubr. ŽK: Čavoš (ČB). Diváci: 1561.

Varnsdorf: Porcal – Richter, Kouřil, Kubista, Heppner – Bláha, Ondráček – Rudnytskyy, Kocourek (70. L. Novák), Barac (56. Schön) – Dordić (80. Kim)