„Pohár bereme s plnou vážností. Rozhodně chceme postoupit do dalšího kola,“ razantně tvrdí varnsdorfský kouč David Oulehla.

Jaká byla v týmu atmosféra po debaklu 0:8 v Hradci Králové?
Je logické, že po tak těžké porážce je potřeba mužstvo hlavně zvednout. Byl to debakl, ale pořád je to jenom sport. Patří k němu dobré výsledky, dílčí úspěchy, ale i neúspěchy. Tréninky proběhly v pohodě, bude to dobré.

Čtyři zápasy, tři body, nejhorší obrana, předposlední místo v tabulce. Druholigový start se moc nepovedl, co?
Rozhodně nejsme spokojení, to je jasné. Je ale potřeba podotknout, že všechno nebylo zase špatně. První tři zápasy jsme neodehráli vůbec špatně, byly tam dobré pasáže. Bohužel utkání v Hradci se nám vůbec nepovedlo.

Už v přípravě jsme se bavili o horší defenzivní činnosti mužstva. Co je potřeba vylepšit?
Tak to je velmi široké téma. Ale je jasné, že velkou část branek dostáváme ve chvíli, kdy jsme v útočné fázi a jdeme do ztráty. Tam pak nejsme schopni vyhrát klíčový souboj, nebo situaci špatně vyhodnotíme. Uděláme prostě špatné rozhodnutí a soupeř nás potrestá. V Hradci jsme domácím branky doslova darovali.

Je možné obranné řady přeskupit? Máte k tomu adekvátní hráče?
Máme za sebou čtyři kola, máme nějaké kádr. První tři zápasy a utkání v Hradci nám něco naznačily. Samozřejmě máme možnost nějaké věci změnit. Uvidíme, co nám to přinese.

Na druhou stranu jste v prvních třech kolech dali sedm branek. Útočná fáze je oproti minulé sezóně výrazně lepší.
Tam zatím takový problém nemáme, uvidíme v dalších kolech. Ale hráče, kteří nám tam minulý rok chyběli, jsme citlivě doplnili. Nyní ale máme trable úplně někde jinde.

Nyní vás čeká Mol Cup, jedete na půdu divizních Velkých Hamrů. Jak se k poháru stavíte?
Pohár bereme s plnou vážností. Rozhodně chceme postoupit do dalšího kola.

V jaké sestavě nastoupíte? Dostanou šanci jiní hráči?
Změny v sestavě určitě nastanou. Nikdo nemá místo v sestavě jisté, navíc po takovém utkání, jaké jsme v Hradci odehráli. Změny budou, uvidíme, co nám pohárový zápas ukáže. A poté se rozhodneme, jak to bude vypadat proti Jihlavě.

Ano, v neděli vás doma čeká lídr soutěže, který neprohrál a neinkasoval.
Jihlava je jasný aspirant na postup a má silný tým. My ale hrajeme doma a budeme chtít udělat maximum pro úspěch a odčinit porážku z Hradce. Mužstvu plně věřím.