Navíc je pryč defenzivě laděný Kodeš, brankář Porcal, nebo útočník Dordič. „Už se k tomu nechci vracet. Hráči odešli, noví zase přišli. Tak to ve fotbale bývá,“ pokrčil rameny varnsdorfský kouč David Oulehla.

Letní příprava je minulostí, tento týden startuje nový ročník druhé ligy. Proběhlo vše podle vašich představ?
Příprava proběhla bez problémů. V týmu samozřejmě proběhlo hodně změn, potřeboval jsme kádr rychle doplnit a postupně poznat hráče. Začali jsme kondiční částí a postupně se přecházelo na herní věci. V utkáních jsme dávali prostor všem hráčům, abychom našli ideální model fungování. Hráči ukázali poctivost, pracovitost a snahu se prosadit. Proto jsme si je vybrali. Z pohledu přípravy jsme spokojeni, výsledky v této fázi neřešíme. Pro nás bude důležitý až první mistrovský zápas.

Řekl jste, že výsledky v přípravě jste neřešil. Přesto jste ze šesti zápasů vyhráli jen jednou.
Budu se opakovat, že výsledky v přípravě prostě neřeším. Všechny týmy dávají prostor více hráčům, sestavy se točí, není to ukazatel kvality. Pro nás jsou důležité herní věci. Tedy principy, které chceme co nejdříve dostávat ve hře do mužstva. Potřebujeme, aby to rychle fungovalo na hřišti. A také najít ideální sestavu na první kola.

Odešlo vám sedm hráčů ze základů. Pro trenéra to není žádná paráda, co?
K odchodům klíčových hráčů bych se moc už nechtěl vracet. Hráči jsou pryč, jiní jsou zase tady. Tak to prostě je. Samozřejmě není lehké, když vám odejde takový počet hráčů. Pokusíme se si s tím poradit co nejlépe.

Hodně těžkou hlavu musíte mít z obrany, jelikož bude vaše defenziva zbrusu nová.
To je pravda, tam bude nejvíce nových hráčů. Je potřeba do sebe rychle dostat ty správné návyky. Pak uvidíme, jak to bude vypadat v samotné soutěži.

V brance už není jednička z minulé sezony Radek Porcal. Místo něj bude nastupovat Míra Samoel.
Je to zkušený brankář, velmi dobrý. Určitě se o něj budeme chtít opřít. Musím ale říct, že mladý Martin Vaňák, který mu bude krýt záda, vypadá také velmi dobře.

V loňském druholigovém ročníku jste měli problémy s hrotovým útočníkem. Je situace lepší?
Na tento post je trio hráčů – Schön, Šimon a Micovčák. O toho jsme hodně stáli. Každý z těchto kluků je trošku jiný. Takže máme možnost měnit útok dle soupeře.

Kdo bude kapitánem?
Tady se nic nemění, kapitánem zůstává Pavlo Rudnytskyy.

První kolo hrajete v sobotu 20. července na půdě nováčka z Líšně. Co vás tam podle vás čeká?
Líšeň hrála ve třetí lize velmi dobrý fotbal. Je to zkušený tým, který má ve svém kádru řadu zajímavých hráčů. Je to nováček, očekáváme náročný zápas. Také se na něj tak připravujeme. Informací o soupeři máme dostatek.

Dáváte si nějaké konkrétní cíle? Zopakovat šesté místo bude velmi těžké.
V hlavě nemám žádné velké cíle, chci, abychom hráli solidní fotbal, kde budou všichni pracovat, běhat a všichni hráči budou poctiví a budou mít emoce. A že to lidé ocení. Chci, aby se i příští rok hrála ve Varnsdorfu druhá liga. Když se podívám, kolik hráčů udělalo za rok výkonnostní posun a dostali se třeba do první ligy, tak mi to dělá velkou radost. Chceme, abychom takto posunuli dál i další kluky.