„V zimě jsem nevěděl, co bude, teď to vypadá, že podmínky pro druhou ligu tady budou. Prostředky by minimálně na rok měly být,“ řekl Vlastimil Gabriel, šéf FK Varnsdorf na konci května v rozhovoru pro idnes.cz.

Fotbalisté Varnsdorfu zahájili 3. ledna 2024 letní přípravu na jarní část druhé nejvyšší fotbalové soutěže. | Video: DENÍK/Jaroslav Zeman

Tým však čeká řada změn. Očekávají se odchody některých hráčů. Zájem je údajně o Stránského, Vojtu, Samka nebo Gembického. Zpět do mateřských klubů měl odejít Polyák (Liberec) a Hodek (Dukla Praha).

Fanoušci také netrpělivě čekají na nového trenéra. Po dvou letech totiž odešel kouč Miroslav Holeňák, který bude nově působit ve Slovanu Liberec jako asistent Radka Kováče.

Vlastimil Gabriel zatím nové jméno neprozradil, údajně totiž ještě není nic rozhodnutého. Deník oslovil Tomáše Čížka, který měl být jedním z potencionálních kandidátů. Děčínský rodák byl naposledy asistentem Radka Látala v prvoligovém Jablonci. „Můžu vám říct, že se mnou nikdo nejednal, takže bych rozhodně neměl trénovat ve Varnsdorfu,“ sdělil Deníku.

Dále se mělo také mluvit o Petru Papouškovi, který v Kotlině dělal Holeňákovi asistenta. „Já vůbec řeším, co bude dál. Pozice hlavního trenéra mi nebyla nabídnuta. Je možné, že tady budu působit jako asistent. Ale sám nevím, co bude. V hlavě se mi něco honí. Že Míra odešel do Liberce? Tak to bývá, dostal nabídku a kývl na to,“ shrnul vše pětinásobný vítěz české ligy.

Deník se pokusil kontaktovat samotného Vlastimila Gabriela, ten ale nezvedal telefon.

Varnsdorf zachránil druhou ligu v předposledním kole, kdy doma porazil Příbram 1:0. Celkové třinácté místo bylo druhým nejhorším výsledkem za posledních 14 let.

Harmonogram letní přípravy

Sobota 22. června v 11.00 hodin
FC Slovan Liberec – FK Varnsdorf
Hřiště v Hrádku nad Nisou

Pátek 28. června v 17.45 hodin
FK Mladá Boleslav – FK Varnsdorf
Hřiště v Benátkách nad Jizerou

Sobota 29. června
FK Varnsdorf – bude doplněno (zápas o 3. místo nebo finále turnaje)
Hřiště v Benátkách nad Jizerou

Sobota 6. července v 10.30 hodin
FK Varnsdorf – FK VIAGEM Ústí nad Labem
Městský stadion Kotlina

Středa 10. července v 11.00 hodin
FK Varnsdorf – FC Slovan Liberec B
Městský stadion Kotlina

Sobota 13. července v 10.30 hodin
FK VIAGEM Ústí nad Labem – FK Varnsdorf
Hřiště v Modré u Děčína

*Místa a časy zápasů se mohou měnit.


Načítám tabulku ...