chytrou střelou Daniel Kozma, tým ze severu Čech tak bude překvapivě přezimovat na čtvrtém místě FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

„Byl to hodně těžký zápas, za vítězství jsme samozřejmě moc rádi. Sami jsme si to ale zkomplikovali,“ připomněl trenér Varnsdorfu David Oulehla.

Jeho svěřenci totiž ještě v 72. minutě vedli 2:0. „Trvalo nám trochu déle, než jsme začali trhat dobrou obranu domácích. Do poločasu jsme dali jednu branku, po hodině hry přidal stoper Kouřil druhou. Byly tam další šance, tam jsme to mohli rozhodnout,“ moc dobře věděl.

Pak ale hosté ubrali nohu z plynu a domácí začali vystrkovat růžky. „Přišlo snížení a domácí začali tlačit. Měli hromadu standardních situací, dvě minuty před koncem vyrovnali. Musím ale před kluky smeknout, našli ještě síly a v poslední minutě nám Kozma vystřelil tři body,“ radoval se Oulehla.

Skromný tým z Kotliny tak uzavřel podzimní část sezony na senzačním čtvrté místě. To asi před sezonou nikdo nečekal. „Abych byl upřímný, trochu jsem se obával. Myslel jsem si, že budeme spíše v dolní polovině tabulky. Ten podzim byl nadstandardní, spokojenost je určitě na místě,“ dodal David Oulehla.

MAS Táborsko – FK Varnsdorf 2:3 (0:1)

Branky: 72. Musiol, 88. Březina – 45. Dordić, 60. Kouřil, 90. Kozma. Rozhodčí: Příhoda – Moláček, Dohnálek. ŽK: Hasil, Kopřiva – Kodeš. Diváci: 512.

Varnsdorf: Porcal – Kouřil, Zbrožek, Heppner, Kodeš – Bláha, Ondráček (81. Votava), Rudnytskyy (89. M. Kubista), Dordić – Kocourek (77. Barac), Kozma.