Pavel Drsek, trenér Varnsdorfu, si skalpu rezervy týmu z Letné (3:1) hodně považoval. „Věděli jsme, že má Sparta kvalitní kluky, to se potvrdilo. Někteří naši hráči nastoupili s respektem. Když jsme získali míč, tak přišla zbytečná ztráta. Když jsme ho měli pod kontrolou, tak byla Sparta hrozně rychlá v přepínání do defenzivy. Dvacet minut jsme si na to zvykali, pak se to zlepšilo,“ konstatoval Drsek.

Pro domácí hrálo v nedělním utkání několik faktorů. „Sparta má kvalitní tým, ale není tolik zkušený. Toho jsme využili. Měli jsme dobrý elán a právě tu zkušenost, díky tomu jsme to prostě urvali. Navíc nám zachytal Adam Richter. Všichni do toho dali sto procent. Jsem šťastný, že jsme vyhráli, přálo nám i štěstíčko. Hlavně jsme dali tři branky, to bylo důležité,“ dodal.

Ano, vousatý brankář Varnsdorfu Adam Richter opět prokázal, jak je pro tým z Kotliny důležitý. „Chytal velmi dobře, je to kvalitní brankář. Byl v pravý čas na pravém místě. Hlavně ve druhé půli byl strůjcem domácí úspěchy,“ pokýval hlavou Michal Horňák, kouč Sparty B.

Ten litoval první ztráty svého týmu v sezoně. „Takové zápasy bychom neměli prohrávat. Měli jsme hodně šancí, dokonce i vyložených. Bohužel nás doběhla nezkušenost mladých hráčů. První dva góly jsme si dali po chybách vlastně sami. Špatně jsme ty situace vyhodnotili. Byl to kvalitní zápas. My jsme zklamaní. Musíme to zlepšit, abychom příště neprohráli,“ uzavřel vše Horňák.

Varnsdorf cestuje v rámci MOL Cup do Neratovic

Ve středu 11. srpna hraje Varnsdorf od 18 hodin první kolo MOL Cupu. Severočeši se představí na půdě týmu FK Neratovice-Byškovice. 

Fotbalový klub Neratovice-Byškovice navazuje od sezony 2006/2007 na už bezmála stoletou tradici fotbalu ve městě. Vrcholem, pod hlavičkou tehdejšího SK Spolany, byla v letech 2000 až 2003 účast ve druhé nejvyšší soutěži, po které ovšem následovalo kritické období: ztráta sponzorů, prodej druholigové licence, zánik klubu SK Spolana.

Znovuobrození nastartovalo spojení neratovického fotbalu s byškovickým. Dospělý tým se téměř v nejkratší možnou dobu vyškrábal z I. B třídy až do divize. Skupinu B čtvrté nejvyšší soutěže hraje nepřetržitě od roku 2011. S výjimkou nováčkovské sezony končil vždy v lepší polovině tabulky a opakovaně těsně pod stupni vítězů.

FK Neratovice – Byškovice je účastníkem Divize B. Poslední mistrovský zápas odehrál o uplynulém víkendu, kdy porazili SK Kladno 2:1 a se 6ti body je na 3. místě tabulky.

V MolCupu v ročníku 2019/2020 v předkole nestačil na FC Chomutov, kterému podlehl 0:1. V předchozí sezóně postoupil do 1. kola, kde nestačil na Slovan Velvary.