Jako střídající hráč v nastaveném čase vstřelil vítěznou branku týmu z Kotliny a zajistil tak výhru 2:1. Severočeši v této sezóně vyhráli podruhé, naposledy to bylo před třemi měsíci. „Byl to vyrovnaný zápas, spíše bojovný. Dostali jsme hloupou branku ze standardní situace. Naštěstí se nám to podařilo otočit. Odvážíme si tři důležité body, které pro nás mají velkou cenu,“ má jasno rodák z Ukrajiny.

Jeho trefa přišla pro domácí Táborsko v 92. minutě. Tedy v době, kdy na odpověď vlastně nebyl čas. „Z levé strany přišel krásný centr na zadní tyč. Mě stačilo jenom nastavit nohu a uklidit to do prázdné branky,“ podotkl.

Trenér Varnsdorfu David Oulehla měl při střídání zlatou ruku. Vyrovnávací trefu totiž obstaral Matěj Šimon, který byl na hřišti sedm minut. Na hřiště se dostal ve stejný čas, jako Rudnytskyy. Ten pak udeřil v závěru. „Pokud zapátrám v paměti, tak se mi podobný kousek už jednou podařil,“ zavzpomínal se 32-letý fotbalista.

Varnsdorf slaví po třech měsících, vyhrál na půdě Táborska.
Obrat jako hrom. Varnsdorfu vystřelili výhru střídající žolíci

Možná bylo trochu překvapením, že nenastoupil v základní sestavě. „Během reprezentační pauzy jsem měl drobné problémy se svalem, tak jsem toho moc neodtrénoval. Musel jsem se dát do pořádku. Teď už je naštěstí všechno v pohodě. Ale jinak se musíte zeptat trenéra,“ zasmál se.

Celá druhá fotbalová liga prochází velmi zvláštním obdobím. Kvůli koronaviru se měsíc nehrálo, následně se odehrálo sedmé kolo, ale přišla reprezentační pauza a další přestávka. Teď naopak přichází období, které bude plné zápasů. Varnsdorf už ve středu hostí Žižkov, o víkendu hraje v Jihlavě. „Není to nic příjemného, bohužel taková je doba. My s tím nic neuděláme, jsme rádi za každý odehraný zápas. Teď nás čeká určitě náročný program. Já osobně mám ale radši, když jdou zápasy rychleji za sebou,“ konstatoval.

Rudnytskyy v rozhovoru pro klubový web prozradil, že zdokonaluje své znalosti němčiny. Jak na tom aktuálně je? „Začal jsem chodit na němčinu, ale kvůli koronaviru jsem to musel na chvilku přerušit. Cizí jazyky se vždy hodí. Chtěl jsem to zkusit sám kvůli sobě. Je fajn něco umět, alespoň ty základní věci. Často jezdíme za hranice na nákupy, tak alespoň tam bych se chtěl dorozumět. Ale ještě se musím hodně zdokonalovat,“ dodal na závěr.