„Hlavně nás těší, že jsme zlepšili věci, které se nám nepovedly proti Žižkovu. Hradec je favorit na postup do první ligy. V určitých fázích zápasu jsme se mu vyrovnali a nakonec byli i šťastnější v koncovce,“ zhodnotil zápas Martin Kotyza, asistent varnsdorfského trenéra Pavla Drska.

Hradec měl územní převahu, po půl hodině hry ale udeřilo na druhé straně. Na centr z pravé strany si na vzdálenější tyči potkal Pavlo Rudnytskyy a hlavičkou vstřelil jediný gól celého zápasu. „Zápas se mi samozřejmě hodnotí dobře. Byli jsme aktivní, dobře napadali a z toho pramenily naše šance. Myslím si, že jsme odehráli dobré utkání, škoda, že jsme nepřidali ještě jednu branku,“ řekl Rudnytskyy.

Po změně stran se Hradec tlačil za vyrovnáním. Jenže Varnsdorf, v čele s brankářem Vaňákem, udržel čisté konto. Nejvíce tak mrzí brzké zranění Marka Richtera. „Marek má po srážce v obočí několik stehů. Věříme, že bude k dispozici příští týden, kdy nás čeká první jarní utkání. Moc se těšíme,“ dodal Kotyza.

FC Hradec Králové - FK Varnsdorf 0:1 (0:1)

B: 31. Rudnytskyy. R: Vít – Arnošt, Stieber. ŽK: 13. Kodeš, 74. Novotný, 77. Leibl, 87. Kateřiňák.

Varnsdorf: Vaňák – M. Richter (17. Zbrožek), Kouřil, Hasil - Kazda (46. Kocourek), Bláha, Kubista, Novák (70. Heppner) - Rudnytskyy, Ondráček (70. Schön)  – Velich (80. Šilhan)