Velká komplikace pro svěřence Pavla Drska přišla už ve 2. minutě, jelikož po dvou minutách musel kvůli červené kartě pod sprchy domácí Zbrožek. 

„Zasloužená červená, tady není o čem debatovat,“ řekl jasně Pavel Drsek, trenér Varnsdorfu. „Nejhorší je, že jsme vyrobili dvě laciné chyby a darovali soupeři dvě branky. Je pravda, že jsme mohli inkasovat i z jiných situací,“ pokračoval Drsek.

Hosté měli v utkání navrch, první trefu Chrudimi navíc domácí připravili, po velké chybě se prosadil Průcha. Po změně stran se po akci Juliše prosadil Firbacher.

Severočeský tým se nevzdal. Díky svému nejlepšímu střelci Dordičovi snížili a měli hodně času na vyrovnání. Bohužel, nestalo se. „Musím kluky pochválit. Tým se semkl a do poslední vteřiny bojoval o vyrovnání. Je pravda, že při troše štěstíčka jsme mohli vyrovnat. Je to škoda, tyhle body nám budou chybět. Doufám, že to rychle napravíme,“ dodal kouč Varnsdorfu.

Radek Kronďák, trenér Chrudimi, si cenného vítězství samozřejmě vážil. „Víme, že Varnsdorf je silný. Ta červená karta změnila taktiku obou týmů. My jsme to také museli trochu přehodnotit. Po naší druhé brance jsme dostali strach a báli se vítězství. Lítali tam dlouhé míče na vysoké domácí hráče. Nakonec jsme měli štěstí, že jsme to udrželi. Je taky pravda, že jsme tam měli šest ofsajdů. Každopádně, tři body jsou pro nás zlaté,“ měl jasno Radek Kronďák.

Varnsdorf jede v dalším kole na Julisku, kde ho čeká sedmá Dukla, která má stejný bodový zisk, jako tým z Kotliny. Varnsdorf navíc zavařil Ústí nad Labem, předposlední Chrudim na něj totiž ztrácí jediný bod. 

FK Varnsdorf - MFK Chrudim 1:2 (0:1)

Branky: 53. Dordić – 16. Průcha, 47. Firbacher. Rozhodčí: Machálek – Lakomý, Mikeska. ŽK: M. Richter, Žák - Firbachec, Míka. ČK: Zbrožek (VDF), 420 diváků.

FK Varnsdorf: A. Richter – M. Richter, Zbrožek, Kouřil, Heppner – Bláha, Žák – Schön, Kocourek (6. Bína, 85. Lauko), Dordić – Velich (46. Hušek).

Chrudim: Floder – Kesner, Míka, Donát, Sokol – Vrána (46. Juliš), Záviška, Průcha (88. Drahoš), Jan Řezníček, Kejř (70. Šejvl) – Firbacher (85. Koželuh).