Reprezentační přestávku využily tuzemské kluby tradičně přípravným utkáním. Prvoligoví fotbalisté ze severu Čech si pozvali regionální zástupce z druhé ligy, ale příliš se nevytáhli. Liberec jen remizoval s Varnsdorfem 0:0 a Jablonec dokonce prohrál s Ústím 0:3. Do podještědského derby v příštím kole tak půjde v lepším rozpoložení Slovan.

Letošní účastník předkola Evropské ligy z Jablonce postrádal čtyři reprezentanty – Černohorce Vladimira Jovoviće a česká „lvíčata“ Jana Matouška, Libora Holíka a Dominika Plechatého. Do pátečního zápasu s Ústím ve Vrkoslavicích šli svěřenci Petra Rady po dvou dnech dvoufázových tréninků. Jablonecký kouč po porážce 1:3 vyzdvihl kvalitu soupeře, osmého týmu druhé ligy.

„Bylo to dobré utkání. Jsme rádi, že jsme hráli s takhle kvalitním soupeřem. Nechtěli jsme samozřejmě prohrát, ale soupeř hrál hodně kvalitně. Dal nám tři branky a zejména v prvním poločase nás potrestal. My jsme ale neproměnili spoustu šancí. Prohra nás mrzí. Celkově jsem ale za odehrání takové přípravy rád, protože šlo o kvalitní utkání,“ uvedl Rada.

Ústí si v minulé pauze vyšláplo na Liberec, teď to odnesl Jablonec. Arma vstoupila do zápasu nebojácně a v 17. minutě se zásluhou Dramého dostala do vedení. To navýšil po půlhodině hry Brak. „Zejména první poločas byl z naší strany velice dobrý, hráli jsme hodně kombinačně,“ pochvaloval si trenér Aleš Křeček.

V 63. minutě snížil Chramosta, ale poslední slovo měl Písačka. „Po prostřídání nás soupeř trochu zatlačil, my jsme to ale slušně odbránili. Celkově jsme se zápasem i výhrou spokojeni.“

Dělbou bodů po bezbrankové plichtě skončilo v Raspenavě přípravné utkání mezi Liberec a Varnsdorfem. Slovan měl opticky navrch, blíž vítězství byli ale paradoxně varnsdorfští fotbalisté. Minutu před koncem ale David Breda neproměnil penaltu, jeho pokus vyrazil liberecký brankář Knobloch.

„Výsledek je mírným povzbuzením. Samozřejmě tam měl Liberec několik ošemetných situací. My tam také něco měli. Naše hra od vápna k vápnu nebyla špatná. Ale finální fáze se nám moc nedařila, v té obranné byly také mezery,“ přiznal trenér Varnsdorfu David Oulehla.

Na podzim hodně děravá varnsdorfská obrana si proti favoritovi vylepšila svou vizitku. „Tady bych byl hodně opatrný. Samozřejmě mě těší, že jsme nedostali gól, ale stále to není optimální. To ukáže až těžký zápas v Brně.“