„Je to moje vina, jde to za mnou. Sám jsem měl dvě obrovské šance. Ale z malého vápna dám břevno a pak ještě nedám penaltu,“ sypal si popel na hlavu Pavlo Rudnytskyy. Domácí kapitán totiž v 63. minutě zahodil pokutový kop, jeho pokus zneškodnil brankář Josef Květon. Muž zápasu.

„Je to o štěstí, kdybych skočil na druhou stranu, byl to gól. Jsem moc rád, že jsem jí chytil,“ usmíval se vítkovický brankář. „Viděl jsem video, kde Květoň skočil na druhou stranu. Bohužel to nevyšlo,“ pokrčil Rudnytskyy rameny.

Severočeši bylo po celý zápas jasně lepším týmem, Vítkovice se do vyložené šance prakticky nedostaly. „Měli jsme velké štěstí, Varnsdorf hodně smůly. Domácí byli jasně lepší, dominoval na míči. Nám se toho tady moc nepovedlo. Míče jsme ztráceli, nelíbil se mě výkon útočných hráčů, nedařilo se jim. Bod jsme získali jen díky štěstěně,“ přiznal vítkovický kouč Jiří Balcárek.

„Věděli jsme, že hosté budou vycházet z organizovaného bloku. A to se potvrdilo. Vítkovice slušně bránily, nám se přesto dařilo dostávat se do zajímavých situacích. A nebylo jich málo. Tušil jsem, že to bude o jedné brance. To se potvrdilo. Mrzí nás to, je to ztráta. Na druhou stranu kluci zápas odmakali,“ posteskl si trenér Varnsdorfu David Oulehla.

„Bod bereme všemi deseti. Varnsdorf byl jasně lepší, měl více šancí, více drželi míč. My jsme byli jako opaření, neměli takový pohyb, domácí létali po celém hřišti. My jen vyplňovali prostory. Ale z výsledku máme velkou radost,“ zdůraznil vítkovický brankář Květon.

Ten ještě minutu před koncem dalším pohotovým zákrokem Kodeše, který se ho chystal přehodit. Ale ani tohle nevyšlo, tři body ze Sokolova Varnsdorf nepotvrdil. „Je to pro nás ztráta, doma chceme vyhrát. Navíc když jsme naposledy zvítězili v Sokolově. Sami jste viděli, jak se tady Vítkovice radovaly. Ukopaly to, my vyhořeli v koncovce. Je to opravdu velká škoda,“ mávl rukou Rudnytskyy.

Nyní je na programu reprezentační pauza. Po ní čeká Varnsdorf v neděli 31. března pikantní souboj na půdě Hradce Králové.

FK Varnsdorf – MFK Vítkovice 0:0

Rozhodčí: Cieslar – Leška, Dohnálek. ŽK: Barac – Pašek, Januška, Vasiljev, Motyčka. Diváci: 853.

FK Varnsdorf: Porcal – Heppner, M. Kubista, Zbrožek, M. Richter – Bláha, Kodeš – Dordić (66. Barac), Kocourek (74. Schön), Rudnytskyy (81. Rudzan) – Ondráček.