Varnsdorf se na turnaji střelecky trápil, na branku čekal 230 minut. Ve 40. minutě šel také do vedení. Po centru Rudnytskyyho vracel míč na zadní tyč Kocourek, míč si do vlastní sítě srazil ústecký Brak. „Do zápasu jsme vstoupili pomaleji a soupeř měl územní převahu. Hru jsme dokázali vyrovnat až po dvaceti minutách, kdy jsme si po standardní situaci vypracovali velmi dobrou příležitost, ale zakončení bylo velmi slabé. Do konce poločasu se hra přelévala z jedné strany na druhou, kdy jsme po pěkné akci vstřelili gól,“ zhodnotil první poločas trenér Varnsdorfu Pavel Drsek. 

Po hodině hry ale přišlo vyrovnání. Po pravé straně pronikl až do vápna Václav Prošek, jeho nástřel nezachytil brankář Vaňák, Kušej měl pak lehkou práci. V 77. minutě přišel vítězný gól, penaltu využil Ondráček a rozhodl o výhře Varnsdorfu 2:1. Pro svěřence Pavla Drska tak učinkování ve skupině B skončilo. 

„Druhý poločas jsme se zbytečně hluboko nechali zatáhnout dozadu a soupeř tak mohl jednodušeji kombinovat. Obdrželi jsme branku po našem autovém vhazování na soupeřově polovině, kde jsme zbytečnou ztrátou pustili soupeře do rychlého protiútoku, který proměnili na zadní tyči. Druhý gól jsme vstřelili z pokutového kopu. Jsem rád, že jsme utkání výsledkově zvládli,“ podotkl.

Tři zápasy, jedna výhra, dvě vstřelené branky. To je výsledek učinkování Varnsdorfu na tradičním zimním turnaji. „Na klucích byla vidět únava, která se u nich za tři týdny nakumulovala. Tento týden jsme malinko v tréninku přitlačili na silové věci a bylo na nich vidět, že zde mají slušné rezervy, takže v tom budeme ještě intenzivněji pokračovat,“ dodal Pavel Drsek. 

FK Ústí nad Labem – FK Varnsdorf 1:2 (0:1)

Branky: 61. Kušej – 40. vlastní, 77. (pen.) Ondráček.

FK Ústí nad Labem: Němec – Brak, Chodora, Bílek, Koubek, Miskovič, Písačka, Prošek, Strada, Emmer, Kušej. Náhradníci: Tvrdoň – Hudec, Jiránek, Jakš, Cantin, Baftijar, Černý.

FK Varnsdorf: Vaňák – Lehoczki, Zbrožek, Hasil – Kazda, Bláha, Kubista, Novák – Rydnytskyy, Velich, Kocourek. Náhradníci: Hladík, Ondráček, Schön, Kubr, Šilhan.

Tabulka skupiny B: 1. Chrudim 6 (5:2), 2. Slavia B 6 (8:5), 3. FK Varnsdorf 3 (2:5), 4. Ústí nad Labem 0 (3:6)