Kopecký, který ve Varnsdorfu před lety působil jako asistent trenér Frťaly a ještě vedl tehdejší juniorku, má k ruce asistenta Petra Papouška a trenéra brankářů Radka Porcala. Na úvodním tréninku přivítal 23 hráčů.

Fotbalisté Varnsdorfu zahájili prvním tréninkem letní přípravu. | Video: DENÍK/Jaroslav Zeman

„Příprava proběhne v domácích podmínkách. Budeme využívat hřiště v Horním Podluží a náš „vojenčák.“ Příprava bude trvat pět týdnů. V této fázi musím hráče hlavně poznat. Někdo přišel, někdo odešel. Během dvou, tří týdnů se ten kádr bude krystalizovat. Uvidíme, kdo tady zůstane a kdo odejde,“ řekl trenér Varnsdorfu Ivan Kopecký.

Severočeský tým ztratil hodně ofenzivních hráčů. Odešel Samko (8 branek), Vojta (7 branek) nebo Hodek (6 branek). V týmu už od konce podzimní části logicky není Firbacher (7 branek). Pryč je také Stránský, Gembický, Polyák a Yuzvak.

Nové tváře? Nadějní mladíci a několik cizinců. Z Jablonce jsou to David Nikrýn a Tomáš Kubín, oba ročník 2004. V přípravě jsou také slovenská dvojčata Timotej Šipoš a Lukáš Šipoš. Dále italský mladík Lorenco Ramanioli, Jakub Svatoš, Eric Scharde nebo Eduard Ibrahimi.

Varnsdorf se pod trenérem Miroslavem Holeňákem prezentoval atraktivním stylem hry. „Trenér Holeňák nehrál vůbec špatný styl. Hodně fotbalový. Varnsdorf byl třetím nejofenzivnějším týmem v soutěži, na druhou stranu měl čtvrtou nejhorší obranu. Samozřejmě bych chtěl hrát také pěkný fotbal. Uvidíme, jaký sestavíme kádr. Pak podle toho postavíme herní projev. Rozhodně bych byl rád, kdybychom neměli starosti se záchranou,“ usmál se Kopecký.

Fotbalisté Varnsdorfu zahájili prvním tréninkem letní přípravu. | Video: DENÍK/Jaroslav Zeman

Ten přiznal, že je vždy příjemné přijít do prostředí, které znáte. „Z hráčů znám Rudnytskyyho, Kouřila. Z Ostravy znám Zálešáka a z Jablonce Kubistu,“ dodal kouč Varnsdorfu.

Harmonogram letní přípravy

Sobota 22. června v 11.00 hodin
FC Slovan Liberec – FK Varnsdorf
Hřiště v Hrádku nad Nisou

Pátek 28. června v 17.45 hodin
FK Mladá Boleslav – FK Varnsdorf
Hřiště v Benátkách nad Jizerou

Sobota 29. června
FK Varnsdorf – bude doplněno (zápas o 3. místo nebo finále turnaje)
Hřiště v Benátkách nad Jizerou

Sobota 6. července v 10.30 hodin
FK Varnsdorf – FK VIAGEM Ústí nad Labem
Městský stadion Kotlina

Středa 10. července v 11.00 hodin
FK Varnsdorf – FC Slovan Liberec B
Městský stadion Kotlina

Sobota 13. července v 10.30 hodin
FK VIAGEM Ústí nad Labem – FK Varnsdorf
Hřiště v Modré u Děčína


Načítám tabulku ...