Fotbalisté Varnsdorfu se včera sešli na své zbrusu nové umělé trávě k prvnímu tréninku v rámci zimní přípravy.

Trenér David Oulehla se na hřišti potkal takřka se stejnými hráči, se kterými zakončil úspěšný podzim. „Odešel vlastně jen Dan Kozma do Dukly Praha. Když to vezmu jako trenér, je to ztráta. Dan patřil do osy mužstva, je to pro nás výrazné oslabení. Na druhou stranu jsem rád, že se tímto přestupem ocenila jeho a vlastně i naše práce,“ podotkl kouč Varnsdorfu.

Logicky tak Severočeši nemají důvod testovat hromadu nových tváří. „Máme tu Pepu Zezulu z Trutnova. Pak jsme vytáhli nadějného dorostence Marka Rybáře. To je poctivý kluk, kterého bychom chtěli do budoucna rozvíjet. A také je tu jihokorejský fotbalista Kim. Ten už tu byl na podzim, takže uvidíme, jak se předvede,“ prozradil.

Změny v hráčském kádru jsou tak minimální. To musí těšit každého trenéra týmu, který šlapal. „Bavili jsme se o tom s asistentem Liborem Macháčkem, že tu vždy byly poměrně velké změny. Já jsem rád, že ten tým zůstal prakticky pohromadě. Budeme se snažit posunout výš ty hráče, kteří na podzim nedostávali takový prostor. A jestli budeme testovat další hráče? Tomu necháme volný průběh,“ zdůraznil.

Přesto se v pondělí nehlásili všichni hráči. „Lehké zranění si přivodil Radek Porcal, to samé Martin Kouřil. Oba by se ale měli co nejdříve do přípravy zapojit. Po operaci je Dzaba. Tam uvidíme, jak to bude vypadat,“ pokračoval Oulehla.

Dají se očekávat další odchody z Varnsdorfu? Šušká se, že by měl Kotlinu opustit například útočník Bojan Dordič. „Nějaké šumy samozřejmě registrujeme, konkrétní záležitosti ví ale jen pan Gabriel,“ nechtěl zbytečně spekulovat

Varnsdorf má v plánu hned jedenáct přípravných zápasů. Fanoušci si ho mohou díky novému umělému povrchu užít i v domácím prostředí. Tam sehraje tým z Kotliny hned pět přátelských duelů. Ten první je na programu už ve čtvrtek 10. ledna v Xaverově. V rámci zimní Tipsport ligy nastoupí Varnsdorf proti silnému Jablonci nad Nisou.

„Jsem rád, že tu máme dostatečné podmínky na přípravu. Je dobře, že tu je nová umělka. Nyní se zaměřujeme na kondici a silové složky. Máme hodně zajímavých přátelských zápasů. Věřím, že se dobře připravíme na jarní část druhé ligy,“ dodal na závěr David Oulehla.

PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY FK VARNSDORF: 

10. ledna, 10.30: Jablonec – Varnsdorf (TP, Xaverov)
13. ledna, 10.30: Pardubice – Varnsdorf (TP, Xaverov)
16. ledna, 13.00: Chrudim – Varnsdorf (TP, Xaverov)
19. ledna, 11.00: Teplice – Varnsdorf (Teplice)
23. ledna, 17.15: Mšeno – Varnsdorf (Břízky)
26. ledna, 11.00: Varnsdorf – Liberec U 21 (UMT Varnsdorf)
30. ledna, 16.00: Varnsdorf – FC Neugersdorf (UMT Varnsdorf)
2. února, 11.00: Varnsdorf – Vik. Žižkov (UMT Varnsdorf)
9. února, 11.00: Varnsdorf – Ústí nad Labem (UMT Varnsdorf)
16. února, 15.00: Varnsdorf – Vilémov (UMT Varnsdorf)
23. února, 13.00: Táborsko – Varnsdorf (Nymburk)