Varnsdorf doma rozdrtil třetiligovou rezervu libereckého Slovanu 5:0 (Ondráček, Heppner, M. Richter, Schön, Velich). V přípravě neprohráli pátý zápas v řadě, navíc střelecky navázali na zápasy proti Vyšehradu a Přepeřím.

„Proti liberecké rezervě jsme chtěli navázat na dobrý výkon proti Bohemce. Zápas komplikoval silný vítr, přesto jsme si vytvořili několik šancí, pět z nich jsme dokázali využít. Chtěli jsme hrát v defenzivě na nulu, to se nám podařilo. Daří se nám střelecky, je důležité, se se dokážeme v útoku prosazovat. Ale stále je to jenom příprava,“ zdůraznil Adam Richter, brankář Varnsdorfu.

Tým z Kotliny tak prokázal, že se mu v přípravě střelecky daří. Za poslední čtyři zápasy totiž svým soupeřům dokázal nasázel 19 branek! Do startu jarní odvet v rámci druholigové soutěže sehraje Varnsdorf ještě dva přípravné zápasy. Ve středu 23. února hrají od 17 hodin na hřišti Velvar, v sobotu 26. února se představí v Blšanech proti Karlovým Varům.

To trenér Liberce B Petr Myslivec ocenil výkonu druholigového soupeře.„Jednoznačné vítězství domácích v utkání, v němž jsme ve všech činnostech tahali za kratší konec. Zápas ovlivnila už čtvrtá minuta, kdy jsme po autovém vhazování a následných rozích inkasovali úvodní branku. V prvním poločase jsme ještě ovšem dokázali hru vyrovnat, měli jsme i šanci na zkorigování výsledků s tím, že jsme nastřelili hráče. Domácí každopádně postupně přebírali iniciativu a byli dominantní ve všech směrech. Selhávali jsme zejména v předfinální fázi, kdy jsme i dobře se rozvíjející akce nedokázali dotáhnout do konce a tím byl ráz utkání jednoznačně daný,“ přiznal Myslivec.

Třetiligový Slovan B má za sebou pět přátelských zápasů. Dokázal dvakrát vyhrát (Kladno 2:1, Česká Lípa 4:0) a třikrát padl (Wroclaw B 1:2, Žižkov 3:4, Varnsdorf 0:5).

Výhru si připsala také ústecká Arma, která zdolala na hřišti v Blšanech rezervu plzeňské Viktorky 2:1. Obě branky vstřelili Ústečtí už v první půli, postarali se o ně cizinci Ogiomade a Kabantsov. Za domácí Plzeň snižoval po změně stran ve 47. minutě Janošek.