O víkendu parta okolo trenéra Davida Oulehly nestačila na Ústí nad Labem, když padla 1:2. Z posledních tří přátelských zápasů si tak Varnsdorf odnesl dvě remízy.

„Den před zápasem jsme se vrátili z pětidenního soustředění. Vše tam proběhlo podle mých představ. Jsem rád, že jsme změnili prostředí a byli delší dobu spolu,“ řekl na úvod varnsdorfský kouč.

Začátek zápasu se domácím vůbec nepovedl. „Prvních dvacet minut jsme byli hodně těžcí, soupeř měl lepší pohyb a dostal se do vedení. Potom jsme zlepšili pohyb a hru vyrovnali, měli jsme i hodně situací, po nátlakové hře, kterou je potřeba dotáhnout do konce a soupeře potrestat brankou. Jsme tam i v dostatečném počtu hráčů, ale předfinální a finální přihrávka nám činí problém,“ prozradil kouč Varnsdorfu.

Po změně stran se výkon varnsdorfských fotbalistů přece jen zlepšil. „Ve druhé půli jsme byli aktivnější, pohyblivější a měli jsme tlak. Soupeř nás potrestal z brejku druhou brankou. Jsem rád, že za tohoto stavu jsme pořád hráli a dokázali snížit na 1:2. V závěru jsme mohli vyrovnat z penalty, ale Pavlo Rudnytskyy ji bohužel neproměnil,“ litoval Oulehla.

Za týden čeká Varnsdorf přípravný zápas proti Vilémovu, který hraje krajský přebor. Jarní část druhé ligy startuje první víkend v březnu.

„Máme před sebou tři týdny, kde se budeme věnovat věcem, kde máme rezervy. Primární jsou pro mě herní věci, které jsou pro nás důležité směrem k soutěžním zápasům. Výsledky povzbudí, ale zajímají mě až od prvního mistrovského zápasu,“ dodal Oulehla.

FK Varnsdorf – FK Ústí nad Labem 1:2 (0:1)

Branky: 60. Votava – 18. Matějka, 52. Šimeček.

FK Varnsdorf: Samoel – Zbrožek,Richter, Kouřil, Heppner- Kodeš, Bláha- Rudnytskyy, Kocourek, Barac – Schön. Náhradníci: Porcal, Kubista, Rudzan, Kim, Novák, Ondráček, Votava.