Svěřenci Davida Oulehly rozhodli o svém vítězství ve druhém poločase, kdy nastříleli všechny tři branky. První nulu v sezóně oslavil brankář Miroslav Samoel.

Prvních 45 minut toho moc nenabídl, oba týmy spíše bojovaly. Pro diváky žádná velká podívaná. „Bylo to bojovné a z obou stran nervózní,“ přiznal trenér Varnsdorfu David Oulehla. „Oba celky byly opatrné, bylo vidět, že se potkaly týmy ze spodku tabulky. Bojovalo se mezi vápny, nebyly šance, bylo to vyrovnané,“ řekl sokolovský kouč David Vaněček.

Po změně stran šel na plac Adam Ondráček, což byl vynikající tah Davida Oulehly. Ondráček byl na hřišti minutu, když se dostal před brankáře a krásným obloučkem dostal domácí do vedení. Za čtyři minuty ten samý hráč našel Kocourka, který míč uklidil k tyči. „Dva rychlé góly nás uklidnily. Pak jsme to měli prakticky pod kontrolou, mohli jsme přidat další branky. Klukům vzrostlo sebevědomí a bylo to na hřišti vidět,“ zdůraznil Oulehla.

„Trenér mi řekl, abych hru uklidnil, dal míč na zem a pokusil se svou rychlostí roztrhat obranu soupeře. Myslím, že se to povedlo. A jsem za to rád,“ usmíval se Adam Ondráček.

V 71. minutě pak skóre uzavřel krásnou a tvrdou střelou Micovčák, který dal svou pátou branku v sezóně. „Po druhé brance jsme úplně vypadli ze hry, bylo prakticky po zápase. Domácí byli nahoře a bylo jich plné hřiště. My tam měli nějaké možnosti, ale jsme ve stavu, kdy to neproměníme. Nezbývá, než domácím pogratulovat,“ smutně dodal Vaněček.

Varnsdorf se tak přeci jen vzdálil sestupovým příčkám a zvedl si sebevědomí. „Jsem rád, že jsme to zvládli. Víme, že ten výkon nebyl ideální, ale pro kluky není naše pozice v tabulce jednoduchá. Je to krásný výsledek. Věřím, že nás to nakopne. Teď hrajeme další důležitý zápas ve Vítkovicích,“ uzavřel vše David Oulehla.

A to bude pro Severočechy také bitva o šest bodů.

FK Varnsdorf – Baník Sokolov 3:0 (0:0)

B: 52. Ondráček, 56. Kocourek, 71. Micovčák. R: Orel – Blažej, Matoušek. ŽK: Heppner, Bláha – Štípek. Diváci: 484.

Varnsdorf: Samoel – Rudnytskyy, Lehoczki, Ngimbi, Heppner – Bláha, Houser – Barac (79. Daniel Novák), L. Novák (51. Ondráček), Kocourek (84. Šimon) – Micovčák.