Parta okolo trenéra Davida Oulehly se tak propadla díky horšímu skóre na samé dno tabulky. Naopak stále neporažené Pardubice vedou druhu ligu se čtyřbodovým náskokem.

„Věděli jsme, že nás tady nečeká lehké utkání. Prvních dvacet minut se nám nepovedlo, domácí nás navíc potrestali brankou. Na nohy nás postavila trefa Jeřábka těsně před poločasem. Po změně stran jsme podle mě hráli lépe a utkání otočili. Za tři body jsme nesmírně rádi,“ pochvaloval si výsledek pardubický kouč Jaroslav Novotný.

„Jsme samozřejmě nespokojení. Do první branky jsme hráli slušně. Pak se hráči lekli, začali nakopávat. Navíc dostaneme další hloupou branku. Po změně stran byl soupeř více na míči a nebezpečnější. Jenže my se zase položíme hrubou individuální chybou a penaltu. To nás sráží od prvního kola. Víme, jaká je situace. Musíme ale pracovat dál a rvát se o potřebné body,“ zhodnotil vše trenér Varnsdorfu David Oulehla.

FK Varnsdorf – FK Pardubice 1:2 (1:1)

Branky: 22. Breda – 43. a 68 (PK) Jeřábek. R: Petřík – Pečenka, Matoušek. ŽK: Barac, Kubista, Rudnytskyy, Micovčák –Hlavatý. Diváci: 480.

Varnsdorf: Samoel – Rudnytskyy, Ngimbi, M. Kubista, Heppner (79. L. Novák) – Bláha, Houser (72. Šimon) – Kazda, D. Breda (61. Ondráček), Barac – Micovčák.