„Měli jsme pár dobrých věcí mezi pokutovým územím, na tom se dá stavět. Velký rozdíl byl v obou šestnáctkách. Tam byl soupeř výrazně lepší, přesnější, kvalitnější. Mužstvo pracovalo, hráče jsme viděli na více postech, takže si to vyhodnotíme. Uvidíme, jak to bude vypadat v dalších zápasech,“ hodnotil vše kouč Varnsdorfu David Oulehla.

Na hřišti byl vytáhlý stoper Martin Kouřil, který údajně koketoval s odchodem do Karviné. Z toho ale prý sešlo. Naopak v brance chyběla zkušená opora Radek Porcal, o kterého se má ucházet prvoligové Slovácko.

Fotbalisté Ústí nad Labem neměli s Klokany slitování, poločas vyhráli 3:0, ve druhé půli přidali další gól a Bohemians snížili až minutu před koncem.

„Je to jen příprava a příště to může být obráceně, ale trenérům a mužstvu patří naše gratulace. Je to velké povzbuzení do další práce. Má to smysl. Arma má velký potenciál,“ sdělil klubovému webu nový majitel FK Ústí nad Labem Jiří Hora.

Další přátelské utkání sehraje Varnsdorf už v úterý 25. června. Od 11 hodin nastoupí v Raspenavě proti Slovanu Liberec. O den později, ale rovněž hodinu před polednem, nastoupí ústecká parta proti pražské Dukle.

Bohemians Praha 1905 – FK Ústí nad Labem 1:4 (0:3)

Branky: 89. Koubek – 4. a 65. Richter, 34. Matějka, 39. Peterka.
Ústí nad Labem: Tvrdoň (46. Plachý) – Strada, Pimpara (46. Brak), Vlček (46. Písačka), Jakubov (46. Jirkovský) – Peterka (80. Kolařík), Richter, Miskovič (46. Valenta) – Prošek (75. Jakš), Matějka (65. Turek), Krátký (46. Drame).

Bohemians Praha 1905 – FK Varnsdorf 3:2 (2:1)

Branky: 43. Vodháněl, 45. Puškáč, 62. Puškáč – 36. Jeziorski, 55. Rudnytskyy (z penalty).
FK Varnsdorf, I. poločas: Samoel - Rudnytskyy, Richter, Rudzan, Dzaba - Rybář, Blaha - Barac, Schön, Novák D. - Jeziorski.
II. poločas: Vaňák - Rudnytskyy, Richter, Rudzan, Novák D. - Kocourek, Breda - Kim, Novák L., Zezula - Křivohlavý).