Severočeši byli v první půli lepším celkem, svůj výkon okořenili dvěma góly. Po čtvrt hodině hry přišla krásná domácí akce. Tu rozjel aktivní Dordič, Schön poslal míč zpět na vápno. Tam čekal Lauko, který se nemýlil. V 31. minutě bylo v Kotlině ještě veseleji. Bylo to další varnsdorfská bleskovka, kterou zakončil Patrik Schön.

Domácí pohodu narušila 64. minuta, Vlašim se dočkala snížení. Hosté podnikli rychlý protiútok, Višinský našel Alijagiče, který dal nedělnímu zápasu punc dramatu. Šance pak byly na obou stranách. Vyrovnat mohl Červenka, jeho šanci Richter zneškodnil. Rozhodnout mohl Šimon, jeho kličku na poslední chvíli vystihl Řehák.

Varnsdorfská pojistka přišla v nastaveném čase. Vlašim otevřela obranu. To potrestal Rudnytskyy, který našel Schöna, který uzavřel na 3:1.

„Věděli jsme, že nás nečeká lehký zápas. Vstoupili jsme do něj skvěle. Byly tam šance, dvakrát jsme udeřili, celý tým makal. V poločase jsme zaslouženě vedli. Do druhé půle jsme vstoupili opatrně. Vlašim zvyšovala tlak a snížila. Výhru jsme nepustili, navíc přišla v závěru třetí branka. Ukázali jsme, že makáme všichni za jednoho,“ řekl spokojený brankář Varnsdorfu Adam Richter.

FK Varnsdorf - Vlašim 3:1 (2:0)

Branky: 15. Lauko, 31. Schön, 90+1. Schön – 64. Alijagić. R: Raplík – Melichar, Slavíček. ŽK: Bláha, Šimon - Hošek, V. Svoboda. Diváci: 620.

Varnsdorf: A. Richter – M. Richter, Kouřil (78. Zbrožek), Hušek, Heppner – Schön, Bláha, Lauko (56. Rudnytskyy), M. Kubista, Dordić (68. Žák) – Velich (56. Šimon).