Jediný gól viděli diváci v úmorném vedru ve 3. minutě. Barac dobře vybojoval míč a poslal ho do strany Rudnytskyymu. Domácí kapitán nacentroval do vápna, kde se pohotově prosadil Heppner.

„Čtyři body po dvou zápasech jsou super, bylo to ubojované vítězství. Ale tohle by nás přesně mělo ctít. Za ten gól jsem samozřejmě rád. Nebylo to tak snadné, pravačka není moje silná noha, bylo to takové haluzácké. Ale počítá se to,“ řekl s úsměvem Petr Heppner, jediný střelec celého zápasu.

Hosté srovnali hru po dvaceti minutách. V 35. minutě se už po velké hrubce Porcala radoval z vyrovnání Ndiaye, hlavní rozhodčí ale branku neuznal. Dle něj hrál hráč Táborska rukou.

Po změně stran se hrál vyrovnaný fotbal, domácí hrozili z brejků, ale Toma vychytal jak Schöna, tak Dordiče. V samotném závěru mohlo Táborsko vyrovnat, jenže nebezpečnou střelu zlikvidoval na poslední chvíli brankář Porcal.

David Oulehla, trenér FK Varnsdorf: „Bylo to hodně silové utkání. Naši výhodou bylo to, že jsme dali rychlou branku. Na můj vkus tam bylo málo fotbalových věcí. Rád bych tam viděl více kombinace. To domácí prostředí nás svázalo, nebylo to jednoduché. Kluci tam měli hodně ztrát a to nás stálo hodně sil. Vítězství a výkonu si ale vážím, kluci to odpracovali a nechali tam všechno. Věřím, že naše hra se bude posouvat.“

Kamil Tobiáš, trenér MAS Táborsko: „Bylo velké vedro, na kvalitě to ale neubralo. Chtěli jsme domácím znepříjemnit jejich agresivní hru. Bohužel jsme opět dostali rychlý gól a pak to celý zápas honíme. Měli jsme dost šancí, podle mě jsme si bod zasloužili.“

FK Varnsdorf – MAS Táborsko 1:0 (1:0)

Branka: 3. Heppner. R: Pechanec – O. Černý, Poživil. ŽK: Heppner, Zbrožek, Novák – Navrátil, M. Kučera. Diváci: 902.

Varnsdorf: Porcal – Rudnytskyy, Kozma, Kouřil, Heppner – Barac (83. Novák), Zbrožek, Bláha, Ondráček – Kocourek (69. Dordič) – Dzaba (62. Schön).