„Když to celkově shrnu, tak je to zasloužená remíza. My jsme předvedli dobrý první poločas. Hráli jsme agresivně, byl tam dobrý pohyb. A odměnou byla vedoucí branka,“ řekl trenér Varnsdorfu David Oulehla.

V nastavení první půle totiž zkušeného brankáře Filipa Radu propálil Ondřej Houser. Po změně stran ale přispěchala Dukla s rychlou odpovědí, v 53. minutě vyrovnal Ayong. „Pak se utkání lámalo, oba týmy měly šance utkání rozhodnout. Ale nepodařilo se to. Je to ale spravedlivý výsledek,“ pokračoval Oulehla.

Jeho tým potřetí v řadě neprohrál, navíc v tomto období pouze jednou inkasoval. „Je vidět, že si tým sedá, naše výkony se zvedají. Až je škoda, že nás do konce podzimu čeká pouze jeden zápas,“ podotkl s úsměvem.

Varnsdorf uniká ze sestupového pásma. Do karet mu hraje fakt, že poslední tři týmy tabulky – Vlašim, Vítkovice a Sokolov aktuálně body moc nesbírají. „Samozřejmě to vnímáme. Je dobře, že my teď body sbíráme. Teď nás čeká pauza a pak poslední zápas proti Třinci. Věřím, že i tady něco získáme a budeme mít přeci jen o něco klidnější zimu,“ dodal David Oulehla.

FK Varnsdorf – Dukla Praha 1:1 (1:0)

Branky: 45+1. Houser – 53. Ayong. R: Julínek – Podaný, Ratajová. ŽK: Lehoczki – Dancák, Kovernikov. Diváci: 954.

Varnsdorf: Samoel – Rudnytskyy (C), M. Richter, Ngimbi, Lehoczki, Heppner (79. Daniel Novák) – Bláha, Houser, Kocourek (71. Barac) – Micovčák, D. Breda (62. Ondráček).