„V utkání jsme měli víc dobrých věcí směrem do útočné fáze. Hodně situací jsme řešili z našeho pohledu lepším způsobem než v předešlých zápasech. Vstřelili jsme pět branek a další šance nevyužili,“ hodnotil vítězství 5:2 kouč Varnsdorfu David Oulehla.

Vyrovnaný stav vydržel do první trefy Zezuly. Pak Varnsdorf během sedmnácti minut nasázel čtyři kousky. „Zápas nebyl špatný, moc nám nefandilo počasí, hráli jsme víceméně na sněhu, ale zvládli to. Vypracovali jsme si hodně šancí. Pět branek je dobrých, hodně jsme se tlačili do útoku,“ přiznal dvoubrankový střelec Patrik Schön.

Poprvé v zimě se postavil do branky Radek Porcal. „Hrálo se na hodně těžkém terénu, ale i přesto jsme v zápase měli spoustu dobrých věcí, ale na druhou stranu je stále co zlepšovat. Mně se chytalo dobře, až na ty zmrzlé nohy (smích). Nová umělá tráva je super, je dobře, že se udělala. Nejen pro nás, ale hlavně i pro mládež, protože ta stará byla vážně příšerná,“ zdůraznil.

„První poločas jsme na zasněženém terénu působili naivně. Soupeř byl jasně lepší ve všech činnostech. Byli jsme nedůrazní v osobních soubojích a dělali chyby hlavně v obraně. Druhý poločas jsme začali stejně, zlepšili jsme se asi dvacet minut před koncem, poté už hra vypadala celkem slušně,“ řekl trenér liberecké juniorky Petr Papoušek.

FK Varnsdorf – Slovan Liberec U 21 5:2 (4:1)

Branky: 30. a 40. Schön, 23. Zezula, 27. Heppner, 63. Kim – 37. Šulc, 75. Yu.

FK Varnsdorf: Porcal– Richter, Kouřil, Rudzan, Heppner – Kodeš, Novák – Barac, Kocourek, Zezula – Schön.

Náhradníci: Rybář, Kim, Bláha, Dordič, Ondráček, Zbrožek, Kubista, Votava, Samoel.