„Hráči zápas odmakali poctivě. Nechali jsme jim trošku volnosti, abychom viděli, jak se chovají a jaké mají návyky. Viděl jsem tak jak dobré, tak i špatné věci. Budeme na tom pracovat v Rakousku. Celkově to hodnotím pozitivně, velmi dobrý test,“ řekl trenér Pavel Hoftych.

Jeho svěřenci nastoupili do duelu z plné přípravy a trenér dal šanci téměř všem hráčům, i proto se během poločasů sestavy kompletně obměnily. „Mužstvo je pracovité s dobrým charakterem. Jen potřebujeme posílit útok.“

Varnsdorf odehrál už druhý zápas v přípravě. „Pořád jsme ve fázi zkoušení. Hledáme to ideální. Viděl jsem u mužstva práci a snahu. To bylo v rámci téhle části přípravy bylo v pořádku. V utkání jsme měli hodně nepřesností a zbytečných ztrát. Máme ve hře věci, které chceme. Ale je jich málo,“ hodnotil kouč David Oulehla.

Ten už nemohl počítat s brankářem Radkem Porcalem, který podepsal smlouvu ve Slovácku. A také se stoperem Martinem Kouřilem. Vytáhlý obránce je na testech v Karviné. Pikantní byl zápas pro Ondráčka s Dordičem. Rychlonozí fotbalisté jsou v Liberci na zkoušku z Varnsdorfu. „Na druhou stranu hrajeme s ligovým týmem, nastaví nám to zrcadlo našich možností. Za takovou konfrontaci jsme rádi,“ dodal Oulehla.

O víkendu čekají na Varnsdorf dva zápasy – v sobotu proti Hradci, v neděli proti Bischofswerdaeru. Dnes hraje Jablonec v Lázních Bělohrad s Pardubicemi (16) a Ústí s Duklou v Modré (11).

Slovan Liberec – FK Varnsdorf 1:1 (0:0)

Branky: 85. Potočný (PK) – 53. Šimon.

Liberec: 1. poločas: Knobloch – Mikula, Kačaraba, Lehoczki, Hybš – Breite, Beran – Koscelník, Micovčák, Dordić – Pázler (32. Yu).

2. poločas: Vliegen – Fukala, Karafiát, Mara, Heppner – Pešek, Nešický, Oscar, Potočný – Ondráček (77. Yu) – Musa

Varnsdorf: 1. poločas: Samoel – Rudnytskyy, Richter, Rudzan, Bielesz – Bláha, Kocourek – Kim, Breda, Zezula – Schön.

2. poločas: Vaňák – Bláha, Richter, Rudzan, Dzaba – Novák L., Kubista – Barac, Šimon, Novák D. – Jeziorski.