Sokolov, s kterým na dálku soupeřili, totiž podlehl v Hradci Králové 0:2 a je patnáctý kvůli horší vzájemné bilanci s týmem ze severu Čech. Varnsdorf doma Sokolov porazil 3:0, na půdě Baníku před několika dny podlehl 0:1.

Samotný zápas moc fotbalové krásy nenabídl, v největší šanci trefil v prvním poločase varnsdorfský Šimon tyč. I když všem na varnsdorfském stadionu spadl kámen ze srdce, jubilejní desátá sezona v druhé lize byla pro svěřence Davida Oulehly vůbec tou nejhorší v historii klubu (14. místo, 26 bodů).

„Jsme hrozně rádi, že se to zachránilo. Od nás to nebylo pěkné utkání. Bojovali jsme, hráli zodpovědně do obrany a jednoduše směrem nahoru. Přesně takhle se hraje o druholigovou záchranu. Děkujeme Hradci za pomoc a vážíme si toho, že se to všechno zvládlo," radoval se záložník a kapitán Varnsdorfu Ondřej Bláha.

„První pocity? Velká úleva. Jsou tady totiž lidí, kteří zde pracují hodně dlouho. V případě sestupu by přišli o práci. Jsem rád, že se nám to povedlo, byl to opravdu těžký rok. Co se týče mého dalšího působení v klubu můžu jen říct, že zde mám pořád platnou smlouvu,“ pravil varnsdorfský kouč David Oulehla.

„Bez střely na branku se těžko vyhrává, těžko polemizovat, jestli na nás dolehla ta cesta dlouhá. Navíc jsme měli komplikaci, klekl nám autobus, různě jsme se dostávali na stadion, dostali jsme se tam padesát minut před zápasem, nebyli jsme pohybliví. Soupeř hrál jako o život, takže vyhrát jsme si určitě nezasloužili, v té útočné fázi jsme byli nevýrazní. Vzhledem k Varnsdorfu jsme to nechtěli otevírat, mají rychlé kraje, prosazovali se proti Vítkovicím, chtěli jsme mít zavřené kraje, nechtěli jsme jim dát výhodu, abychom to otevřeli. Šli jsme na jednoho útočníka, chtěli jsme tam nechat Silného dal hattrick, odpracoval to s Třincem, věděli jsme, že Varnsdorf na nás musí vylézt, nemohli se spoléhat na zápas Sokolova,“ shrnul dojmy z úterního zápasu trenér Líšně Milan Valachovič.

Ústečtí zakončili soutěž díky hattricku Matějky výhrou 3:2 v Jihlavě, dokázali zvítězit v závěru sezony už podruhé za sebou a jsou v konečné tabulce sedmí.

FK Varnsdorf - SK Líšeň 0:0

Rozhodčí: Orel – Vitner, Klupák. ŽK: Jeřábek, Rolinek (oba Líšeň). 

FK Varnsdorf: Vaňák – Heppner (82. Zezula), Kouřil, M. Kubista, Barac – Bláha, Kocourek – D. Breda, Daniel Novák (89. L. Novák), Šimon – Schön (53. Ondráček).