Jedinou branku paradoxně vstřelila ústecká Arma. Ve 37. minutě si totiž centr z pravé strany srazil do vlastní branky smutný hrdina Marek Strada. Ve druhém poločase si pak po autovém vhazování dalo Ústí nad Labem další vlastní gól, rozhodčí ho ale neuznal. V trochu nervózním závěru pak dostal druhou žlutou a následně červenou hostující Michal Leibl.

„Utkání jsme zvládli velice dobře. Opět nás zdobila velmi kvalitní obranná hra, ale zase jsme měli problémy v přechodové fázi. Pokud tohle vyladíme, budeme efektivnější. Mužstvo derby perfektně odpracovalo, kluci dali do hry srdíčko,“ liboval si domácí trenér David Oulehla.

To jeho protějšek Aleš Křeček byl samozřejmě zklamaný. Jeho svěřenci si za celý zápas vlastně nevytvořili čistou gólovou šanci. „Musím přiznat, že domácí vyhráli zaslouženě. Mě osobně se tady prostě nedaří. Hrál jsem tu jako soupeř počtvrté a počtvrté prohrál. Soupeř byl důraznější, agresivnější v soubojích. Ničím nás nepřekvapil, ale na nás to stačilo. My jsme se s tím nedokázali vyrovnat, nevytvořili jsme si za celý zápas žádnou šanci,“ smutně konstatoval.

„Hrozně důležité vítězství. Ústí má kvalitní tým, ale my jsme je předčili. A po zásluze vyhráli,“ zdůraznil varnsdorfský Petr Kodeš.

Velmi špatné počasí nepřilákalo do Kotliny mnoho diváků. Přesto se u nich David Oulehla zastavil. „Počasí nebylo dobré, vážíme si každého fanouška, který dorazí. Lidé jsou pro nás dvanáctým hráčem. Podporují nás a my to vnímáme,“ dodal na závěr varnsdorfský kouč.

Varnsdorf se v druholigové tabulce dostal už na čtvrté místo, když má stejně bodů jako třetí Hradec Králové. Ústí spadlo šestou příčku.

Varnsdorf doma vyhrál počtvrté výsledkem 1:0. Kapitán a brankář Radek Porcal si připsal osmé čisté konto.

FK Varnsdorf – FK Ústí n. L. 1:0 (1:0)

Branka: 23. vlastní Strada. Rozhodčí: Cieslar – Dobrovolný, Batík. ŽK: Bláha – Krátký, Miskovič, Pimpara, Leibl, Strada. ČK: Leibl (Ústí). Diváci: 405.

Varnsdorf: Porcal – Zbrožek, Kozma, Kouřil, Heppner – Rudnytskyy, Bláha, Kocourek, Kodeš, Dordić (80. Schön) – Ondráček (88. M. Kubista).

Ústí n. L.: Lindr – Strada, Brak, Pimpara, Leibl – J. Peterka – Krátký (58. M. Bílek), D. Richter (57. Šup), Miskovič, D. Procházka (78. Drame) – Matějka.