„Sice to byla krátká pauza, ale klukům to nevadí. Za necelé dva týdny rozhodně nic neztratili, ten program v závěru sezóny byl náročný. I proto se budeme zaměřovat na technicko-taktické záležitosti. Je tady řada nových hráčů, budeme mít na vše čtyři týdny,“ uvedl trenér David Oulehla.

Ten postrádal na úvodním tréninku několik hráčů ze základní sestavy z poslední sezóny. Smlouva skončila Samoelovi, Houserovi, Micovčákovi a údajně také Schönovi. Bredovi a Kouřilovi skončilo hostování. Kocourek je na zkoušce na Žižkově, Barac pro změnu v Liberci. Skončil také trenér brankářů Libor Macháček, který odešel do Jablonce.

Krom tří dorostenců (Hladík, Pajkrt, Kubr) jsou v Kotlině na zkoušce brankář Richter a Dominik Breda z Jablonce a také teplický Liška. Trenér Oulehla má ještě k dispozici šikovného Průšu, ale hlavně šest fotbalistů z Ghany. „V komunikaci nebude problém, zahraniční hráči mluví anglicky. Jeden dokonce velmi dobře, uvidíme, jak se budou jevit,“ pokýval Oulehla hlavou.

Záchrana! Fotbalisté Varnsdorfu doma ukopali potřebný bod a slaví setrvání ve druhé lize.
FOTO: Spadl jim kámen ze srdce! Varnsdorf je stále druholigový

Severočeši budou mít přípravu v domácích podmínkách. „Jasně, nám se ani nikam jezdit nechce. Ohledně koronaviru nevíte, co se stane. Zůstaneme doma,“ pousmál se.

První přípravný zápas sehraje Varnsdorf ve středu 29. července ve Vrkoslavicích proti jablonecké rezervě. V neděli 2. srpna pak od 13 hodin nastoupí v Chotěbuzi proti domácímu FC. Další zápasy jsou v jednání.

MIROSLAV SAMOEL - brankář FK Varnsdorf.
Brankář Samoel končí ve Varnsdorfu! Trochu mě to překvapilo, přiznal

„Máme v kádru jisté změny, ale jednáme o možných posilách. Řešíme hlavně jedno jméno, které by mohlo být, po odchodu Kouřila velmi zajímavé. Máme tu mladé a talentované kluky z ligových juniorek. Budeme se snažit zkvalitnit osu týmu, je potřeba mít dva, tři kluky, kteří tým potáhnou v kabině, ale i na hřišti. Chceme být silnější a chceme rozhodně lepší sezónu, než byla ta minulá,“ dodal Oulehla.

Příchody (na zkoušku): Richter, Donkor, Nsame, Abdullal, Liška, Průša, Owusu, Darkeh, Alexandre, Dominik Breda.

Odchody: Samoel (konec smlouvy), Kocourek (zkouška na Žižkově), Micovčák (konec smlouvy), Kouřil (konec hostování), David Breda (konec hostování), Barac (zkouška v Liberci). Houser (konec smlouvy), Schön (konec smlouvy).